nezastavitelný

Nadal vyrovnal Federerův rekord! Djokovičovi dal ve finále kanára

11.10. 2020 17:55

Rafael Nadal ve finále dovršil svou bezchybnou jízdu antukovým grandslamem. Proti světové jedničce Novaku Djokovičovi neztratil ani set, a vyrovanal tak rekord Rogera Federera v počtu vyhraných grandslamů. Oba jich mají dvacet.

Novak Djokovič je sice nejlepším tenistou současnosti, ale na antuce stále kraluje Rafael Nadal. Djokovič letos neprohrál žádný soutěžní zápas, pouze na US Open byl během souboje s Carreňem-Bustou diskvalifikován za trefení čárové rozhodčí. To se změnilo až v neděli, když se ve finále French Open postavil antukovému králi Rafaelu Nadalovi.

Nadal do finále proniknul bez ztráty setu a svou dominanci ukazoval hned od začátku. V první hře sebral Djokovičovi podání a ve stejném tempu pokračoval i po zbytek první sady, takže nakonec Srbovi nadělil kanára.

V druhém setu Djokovič začal třemi odvrácenými brejkboly a udržením servisu, ale Nadal pokračoval v perfektní hře a sadu ovládl v poměru 6:2.

Až třetí set byl konečně vyrovnaný. Za stavu 2:2 získal Nadal soupeřův servis, jenže vzápětí ten svůj ztratil. Vyrovnaný byl průběh do stavu 5:5, kdy Nadal opět soupeře brejknul a na podání dovršil svůj triumf čistou hrou zakončenou esem.