vrchol turnaje

Nadal vs. Djokovič! Do finále ATP Cupu postoupily obě největší hvězdy

Rafael Nadal a Novak Djokovič
Zdroj: Profimedia, koláž tn.cz

Tenisoví fanoušci v Austrálii se mohou ve finále těšit na souboj dvou nejlepších tenistů současnosti. Srbové si totiž v semifinále ATP Cupu poradili s Ruskem a Španělsko porazilo domácí Austrálii. Oba postoupivší své soupeře porazili 3:0 na zápasy.

Cestu Srbů do finále rozjel úspěšně Lajovič, který porazil favorizovaného Chačanova ve dvou setech. O postupu Srbska poté rozhodl Novak Djokovič, který s Medveděvem sice prohrál druhý set, ale v tom rozhodujícím vyhrál 6:4.

Čtyhra tedy už o ničem nerozhodovala, takže místo Djokoviče mohl nastoupit Čačič. Ten spolu s Troickim vyhrál nad dvojicí Gabašvili - Kravčuk.

Za Španělsko nastoupil do prvního zápasu Roberto Bautista-Agut, který si ve dvou setech poradil s Nickem Kyrgiosem. Rafael Nadal poté mohl posunout Španěly do finále, jenže první set s De Minaurem ztratil.

Druhý set Nadal díky jednomu brejku vyhrál 7:5 a v tom posledním De Minaur nebyl takřka schopen uhrát při svém podání bod a Rafa ho smetl 6:1, čímž Španělsku vybojoval finále.

Díky tomu ani on nemusel nastoupit do čtyřhry, kterou i tak jeho krajané Carreňo-Busta s Lopezem vyhráli.

V neděli tak bude k vidění velmi atraktivní duel Rafael Nadal vs. Novak Djokovič. Pro ATP Cup je to ideální vyvrcholení, jelikož některé zápasy trpěly nízkou návštěvností. Australané by asi byli radši, když by postoupil jejich domácí tým, ale souboj dvou nejlepších tenistů současnosti bude rozhodně dostatečným lákadlem.