Problém vyřešen!

Nabitý diář Liverpoolu! Dva dny a dva zápasy ve vzdálenosti 5000 km od sebe

Téma:

Fotbalisty Liverpoolu čeká v prosinci pořádná fuška. Kvůli jejich nabitému kalendáři totiž nakonec musí odehrát dva zápasy ve dvou dnech, a to navíc v tisíce kilometrů vzdálených destinacích.

Anglický celek tak zažije situaci, která je pro spoustu týmu v současném fotbale nemyslitelná. První zápas odehraje Liverpool 17. prosince v Birminghamu, kde se utká v Carabao Cupu proti Aston Ville. O den později pak čeká vítěze Ligy mistrů souboj na katarském Mistrovství světa klubů.


„Není to ideální scénář, ale řešení, ke kterému jsme se dobrali v zájmu soutěže, soupeřů i nás samotných,“ uvedl na klubovém webu Liverpool, který se nakonec s vedením Premier League na termínu dohodl.


Anglický celek zároveň oznámil, že těžký dvojzápas odehrají dvě různé jedenáctky. Otázkou ale je, jestli obě sestavy povede z lavičky Jürgen Klopp, kterého by případně čekal dlouhý přelet mezi Dauhá a Birminghamem.

Sám německý kouč si také na kolizí termínů postěžoval: „FIFA nám nařizuje, kdy musíme hrát mistrovství světa klubů, vedení ligy nám nařizuje, kdy musíme hrát ligu, a my posloucháme. Ale obětí tohoto problému nebudeme. Když se nenajde vhodný náhradní termín pro čtvrtfinále poháru - a 25. prosince ve tři hodiny neberu - tak hrát nebudeme,“ vyjádřil se už před časem Klopp, který i hrozil bojkotem anglického poháru. Nakonec se však obě strany dohodly.
 

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Major League Soccer Highlights (7)

   20:30 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

   00:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program