Kolik dostane?

Na start je to super, říká Procházka o penězích v UFC. Prozradil, jak je utratí

David Chmátal
David Chmátal
11.7. 2020 9:30
Téma:
UFC

Nejlepší český MMA zápasník Jiří „Denisa“ Procházka nastínil finanční podmínky stanovené smlouvou s UFC. Od minulého působení v RIZINU si výrazně polepšil, a dokonce prozradil, jak peníze utratí.

Peníze pro Procházku (26-3-1) nejsou primární motivací, ale připustil, že jsou nedílnou součástí jeho cesty samuraje. O financích se rozpovídal v rozhovoru na Youtube kanále AIM Sport.

 

„Finance mě musí zajímat, neboť visím 3 miliony na barák,“ smál se Procházka a pokračoval: „V UFC mám třeba dvakrát lepší podmínky než v RIZINU, takže na start je to super.“

Ačkoli přesnou částku neprozradil, podělil se o to, jak s penězi naloží. Kromě splacení hypotéky Procházka část vydělaných peněz investuje do svého byznysu a rozdělí je tam, kde budou potřeba. Nicméně nezapomíná ani sám na sebe.


„Chci pořádně rozjet svou značku BJP a podpořit sestru, která šije šaty ve vlastním salónu v Brně. Taky vypomoct rodině, kde to jen půjde. A když něco zbyde, koupím si nějakou kravinu, abych si udělal radost,“
prozradil Procházka.

Stanovené podmínky Procházku vážou mlčenlivostí, a tak nemůže přesnou částku prozradit. Ta bude odtajněna až po jeho zápase na UFC 251 spolu s výplatami všech ostatních účastníků.


Z dostupných informací je však známo, že jako šampion konkurenční organizace dostal už při podpisu první smlouvy lepší podmínky než kdejaký nováček.


První smlouvu Procházka podepsal začátkem roku 2020 na šest zápasů a zmiňuje i možnost titulového duelu. UFC dokonce českému zápasníkovi nechalo relativně volnou ruku pro výběr soupeře. Nakonec se jeho tým domluvil se sedmičkou polotěžké váhy (do 93 kg) Volkanem Oezdemirem (17-4).Spolu se utkají již tento víkend na prvním galavečeru Zápasnického ostrova v Abú Zabí. Jejich duel zakončí úvodní kartu Prelims a podle všeho nabídne pořádně ostrou bitvu.


Pár hodin před samotnou bitvou si nenechte ujít dokument o českém samurajovi Jiří Procházka: Vědomý bojovník, který poběží v sobotu 11. července na kanále Nova Sport 2 od 20:40.

 

UFC 251: Usman vs. Masvidal a premiéru Jiřího Procházky sledujte v neděli 12. července živě od 1:30 ráno na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Northampton Saints - London Irish

   13:05 14:45
   14:45

   Fotbal: Olympique Marseille - FC Lorient

   16:30

   Freeride World Tour #3

   17:00

   Florbal: PSS - SB - Pro

   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Stade Rennes

   13:00 14:40
   14:40

   NHL: Tampa Bay Lightning - Carolina Hurricanes

   16:25

   Český motorsport 2021 (1)

   16:55

   Fotbal: Inter Miami CF - Los Angeles Galaxy

   18:05

   World Match Racing Tour - Bermuda Gold Cup

   18:35

   Házená: SC Magdeburg - MT Melsungen

Celý program