Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ms v hokeji sestava uvnitř

Na Rakousko s Francouzem v bráně: Trenér opět točí sestavu!

Brankáři hokejové reprezentace
Zdroj: Profimedia

Čeští hokejisté nastoupí do dnešního závěrečného utkání ve skupině A na mistrovství světa v Kodani proti Rakousku (20:15) v brance s Pavlem Francouzem.

Do sestavy se vrací po absenci v nedělním duelu s Francií obránce Michal Jordán a odpočívat bude zadák Adam Polášek. Svěřenci trenéra Josefa Jandače budou podle odpoledního zápasu Ruska se Slovenskem vědět, jestli budou mít ještě šanci obsadit druhé místo v základní skupině.

 

 

Potřebují k tomu jakoukoliv ztrátu sborné se Slováky bojujícími o postup a ještě zaváhání Ruska se Švédskem za předpokladu, že zvládnou duel s Rakouskem. Pokud by se český tým dostal v tabulce ze současného třetího místa výš, setrval by na čtvrteční čtvrtfinále v Kodani. V opačném případě se bude stěhovat autobusem do 300 kilometrů vzdáleného Herningu.

 

Francouz se dosud pravidelně na turnaji střídal v brance s Davidem Rittichem a nyní odchytá čtvrtý z celkových sedmi duelů ve skupině. "Tak jsme se dohodli. Ukázali jsme na Pavla," uvedl asistent trenéra Jaroslav Špaček.

 

 

O nasazení gólmana pro čtvrtfinále se bude teprve rozhodovat. "Nevíme soupeře, kterého budeme mít. To bude hrát velkou roli, jaký gólman potom naskočí. Necháme to teď otevřené a budeme přihlížet k tomu, který tým na nás nastoupí," řekl Špaček.

 

Stejně jako proti Francii se trenéři rozhodli pro variantu se sedmi obránci a 13 útočníky. "Michal Jordán jde zpátky do sestavy a Adam Polášek bude odpočívat. Zase chceme zátěž mezi hráče rozložit," podotkl Špaček.

 

Šampionát předčasně skončil pro útočníka Andreje Nestrašila, který si v pátek v úvodu utkání proti Bělorusku poranil rameno. Chybět v sestavě nebude Filip Chytil, který nedohrál v neděli po zákroku na hlavu od francouzského obránce Jonathana Janila. "Raději jsem odstoupil, protože to bylo do hlavy, abych byl připravený na další zápas. Dneska už bylo všechno v pohodě," řekl Chytil.

 

Pravděpodobná sestava ČR: Francouz - Gudas, Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Jordán, Krejčík - Řepík, Faksa, Červenka - Pastrňák, Krejčí, Jaškin - Hyka, Nečas, D. Kubalík - Horák, Plekanec, Chytil - Kousal.

mm ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:00 18:45

   FK Jablonec - FC Astana

   18:45

   RunTour – Ostrava

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   20:05

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   20:30

   Tom Belz - Kilimandscharo

 • Nova Sport 2

  • 17:05 17:30

   Off-road Maraton (3)

   17:30

   Truck Racing Magazine (3)

   17:50

   Magazín NBA Action (37)

   18:20

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   20:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   21:45

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

Celý Program