Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Rozhovor Otevřeně

Ester Ledecká a její bujará party: Takhle slaví dvojí šampionka

Ester Ledecká se stala největší senzací letošní olympiády v Koreji a nepochybně se tak zapsala do historie. Celý svět pobláznila neuvěřitelným výkonem ve dvou odlišných disciplínách a zároveň zlatých jízdách v lyžařském super-G a v paralelním slalomu na snowboardu. Kdo je největší oporou Ester Ledecké? A proč nosí jako ozdobu pírka ve vlasech? Odpovědi prozradila úspěšná sportovkyně v exkluzivním rozhovoru pro televizi Nova.

Výkony na poslední olympiádě v Pchjongčchangu ji vynesly mezi nejsledovanější sportovní osobnosti nejen u nás, ale i v zahraničí. Ester tak přibyla spousta obdivovatelů. "To je najednou každý můj kamarád," smála se. "Chodí za mnou daleko více lidí pro podpis nebo fotku. Mám kvůli tomu menší soukromí, s tím se ale dalo počítat," dodala Ester.

 

 

Mezi její nejvěrnější a nejoblíbenější fanoušky však patří rodina. Ta doprovází a podporuje Ester na závodech už od dětství. Byl to především dědeček, známý hokejista Jan Klapáč, kdo naučil svou vnučku lásce ke sportu. "S ním jsem začala hrát fotbal, jezdit na kole, hrát hokej a v zimě lyžovat. Je pro mě největší idol, který mě vždy hnal dopředu, neznám člověka s větší vůlí," popsala Ester.

 

Další nezastupitelné místo v životě talentové sportovkyně má její maminka. "Ona je nenahraditelná. Neumím si představit, že by tohle celé mohlo bez ní vzniknout. Říkáme o ní, že je jako paní Columbová, ale ona má ráda soukromí a jsem ráda, že to měla odmalička takhle dané. Je fajn, že je i mojí nejlepší kamarádkou, můžu jí říct všechno. Ona je nejdůležitější člověk v mém týmu."

 

Místem, kde Ester tráví nejvíce času a je si stoprocentně jistá, je zasněžený svah. Možná je to i tím, že černou sjezdovku sjela už ve svých třech letech. Mimo ní ji dodávají sílu právě ozdobná pírka. "Mám je ve vlasech a nosím proto, že jsou jako takový můj talisman. Nosím je třeba do televize, když jsem nervózní. Na svahu ne, tam si věřím," vysvětlila.

 

Na bujaré oslavy úspěchů, ji ale moc neužije. Nejraději hřeší čokoládou a párty přenechává týmovým kolegům. "Na oslavy nejsem, nemám na ně čas a nebaví mě to. Největší party je pro mě závod, když dojedu do cíle, tak to pro mě končí," řekla Ledecká.

 

 

Přesto má usměvavá Ester ráda zábavu. I proto vtípky a parodie adresované na její osobu po té, co se stala dvojnásobnou olympijskou vítězkou, bere s humorem. "Strašně se mi líbilo video s tím Mexičanem, který se pořád něčemu řehtá, to bylo úžasné."

 

Směje se i hudebním plánům svého otce Janka Ledeckého a doufá, že ji ušetří a nebude skládat písně o jejím olympijském úspěchu.

 

A jakým aktivitám se Ester vedle zimních sportů nejraději věnuje? "V létě jezdím na surfu, dělám kickbox a hraju beachvolejbal. Času moc není, ráda bych si třeba zkusila závody v surfu a zjistila si nominační kritéria, což se u trenérů nesetkalo s pochopením," vysvětlila dvojnásobná olympijská vítězka.

alk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:05

   UFC Fight Night: Cowboy vs. Gaethje

   15:05

   Slovak Championship Open

   16:10

   Tour de Mont Blanc

   16:40

   Evropská liga 2019

   17:40

   Magazín Evropské ligy (1)

   18:30

   Studio Evropské ligy

 • Nova Sport 2

  • 14:40 15:05

   Major League Soccer Highlights (28)

   15:05

   Evropská liga 2019

   16:05

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

   16:35

   UFC Unleashed (6)

   17:25

   UFC Unleashed (7)

   18:15

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program