Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

zhroutila se žádné oslavy

Na olympiádě vybojovala medaili, fanoušci ji ale dohnali do blázince!

Kim Po-rum
Zdroj: Profimedia
Kim Po-rum je na fotce úplně vlevo.

Sláva může být hodně pomíjivá. O tom se přesvedčila jihokorejská rychlobruslařka Kim Po-rum, která na zimní olympiádě vybojovala stříbrnou medaili v závodě s hromadným startem. Dlouho se však z medaile neradovala. Skončila totiž na psychiatrii!

Stříbrná medaile z olympiády a navíc před domácím publikem. Co víc si mohla Kim Po-rum přát. Jenže odlesk z blyštivého kovu rychle zastínila nenávist fanoušků. Proč takový zvrat?

 

 

V týmové soutěži se totiž Jihokorejkám nepodařilo postoupit do olympijského semifinále, protože jedna závodnice nestačila ostatním a do cíle dojela skoro o 4 sekundy pomaleji. Celý tým pak byl vyřazen z bojů o stupně vítězů. No a právě pozdější medailistka svojí pomalejší kolegyni pořádně zpražila a svedla týmový neúspěch na ní.

 

Asiaté si ale hodně potrpí na týmového ducha a fanouškům se chování Kim Po-rum doslova zhnusilo. Následoval pořádný lynč na sociálních sítích a přestože naštvaná rychlobruslařka později získala medaili, nenechali na ni fanoušci nit suchou.

 

14

GALERIE: Olympijská medailistka skončila v blázinci

Zdroj: Profimedia

Kim Po-rum

Hodnocení:

 

Došlo to dokonce tak daleko, že domácí fanoušci proti Kim Po-rum sepsali petici, kterou podepsalo přes 600 tisíc lidí! Nepomohla ani omluva a národ požadoval jediné řešení - vyhazov z reprezentace!

 

Stříbrná medailistka nebyla schopna čelit trvalým útokům a nenávistným reakcím a skončila v psychiatrické léčebně. Aby toho nebylo málo, lékaři museli hospitalizovat i její matku.

 

Závodnici navíc po skončení olympiády opustili i její sponzoři. Strašlivé, jak krutou cenu za touhou po úspěchu musí občas profesionální sportovci zaplatit.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Wasps - Harlequins

   12:45

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   02:05

   Barcelona Spartan Race

   02:35

   Basketbal: NBA – play-off

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   10:45

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

Celý Program