Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 4. 2017
velký rozhovor jak si žijí v americe

Na odloučení jsem zvyklá, říká přítelkyně jediného Čecha v NBA

Tomáš Satoranský s přítelkyní Annou Maurerovou
Zdroj: Jiří Skupien

Jediný český zástupce v nejslavnější basketbalové soutěži světa NBA Tomáš Satoranský je ve Washingtonu už jako doma. Do zápasů naskakuje sice jako náhradník, ale když ho trenér povolá na palubovku, odvděčí se mu důležitými body. Spolu s ním se ale do hlavního města Spojených států přistěhovala i jeho přítelkyně Anna Maurerová, která s Tomášem zažila už i štaci ve Španělsku, kde hrál za Sevillu a Barcelonu. Co vlastně přítelkyně rozehrávače Wizards dělá a jak tráví čas, když Tomáš odcestuje s týmem třeba na opačné pobřeží? Dozvíte se v našem exkluzivním rozhovoru!

Jak těžké pro vás bylo opustit Evropu, kde máte rodinu a přátele a zvyknout si na život v USA?

S Tomášem už jsem žila 5 let ve Španělsku, na odloučení jsem tedy zvyklá, ale je pravda, že tam jsem to měla za rodinou a přáteli trochu blíž. Každopádně jsem žádný stesk v USA zatím nepocítila, protože jsme od začátku sezóny měli každé 2 týdny nějakou návštěvu – ať už z Čech nebo ze Španělska!: S rodinou a přáteli jsme navíc díky moderním technologiím v každodenním kontaktu, což je skvělé.
Na USA jsem se těšila. Jsem ráda, že mám díky Tomovi možnost objevovat jiné země, žít v cizích městech, poznávat nové lidi a kultury – to už nám nikdy nikdo nevezme
.
 


S čím jste měla po přestěhování největší problém a co je třeba úplně jiné, než v Evropě?

Hahaha, tak na první problém si pamatuji úplně přesně! Za boha jsem nemohla najít obyčejný bílý plnotučný jogurt. V supermarketech byl výběr neskutečných příchutí a nejrůznějších „low fat“ produktů, co jsem v Evropě v životě neviděla, ale žádný „normální“ jogurt.

Jiná je především kultura a lidé. Ze Španělska je to opravdu velký skok. Byli jsme zvyklí na neustálou pohodu, sluníčko, moře, siestu, lidi, co nikam nepospíchají, užívají si život, jídlo, přátele a rodinu. Američané se Vás pořád ptají „how are you“, ale na odpověď nečekají. Stále někam spěchají, jedí za chůze, a v jednom kuse pracují (to se o Španělech zrovna říct nedá!).

 

14

GALERIE: Přítelkyně basketbalisty Tomáše Satoranského

Zdroj: Jiří Skupien

Anna Maurerová a Tomáš Satoranský

Hodnocení:

 

Jaké to je, když Tomáš často odlétá na zápasy do jiných států a vy trávíte čas sama?

Mně to vůbec nevadí. Myslím, že malé odloučení vztahu prospívá. Když je doma, tak chci být s ním a věnovat se jenom jemu, proto si spoustu pracovních věcí, domácích prací a svých osobních zálib nechávám právě na dny, kdy je na cestách. Baví mě umění, gastronomie, sport, cestování.  Nikdy se nenudím.


Scházíte se s ostatními přítelkyněmi, nebo manželkami spoluhráčů?

Ano, pár jich znám. Asi nejvíc si rozumím s přítelkyní Bojana Bogdanoviće – je to Chorvatka, stejně stará a stejně „praštěná“ jako já! Teď jsme si spolu třeba udělaly výlet za klukama do LA a San Francisca, protože jsme si obě přály jednou se tam podívat.

Jak trávíte společné chvíle, když má Tomáš volno?

Neřeknu (usmívá se).

Co Vám zabírá, resp. čemu věnujete v každodenní rutinně nejvíce svého času?

Sportu a práci. Hrála jsem basket vrcholově 12 let, sport miluju. Chodím každý den běhat a do posilovny, 1x týdně hraju v DC basket a samozřejmě nevynechám žádný Tomášův zápas. V Seville jsem vystudovala vysokou školu gastronomie a nyní pracuji pro naši rodinnou firmu. 6 let organizuji gastronomické výlety do zahraničí. Je to obrovská výhoda, protože téměř vše mohu dělat on-line a tudíž z kteréhokoliv místa planety. Jídlo mě živí, doslova i přeneseně.

Díky za rozhovor!

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   Hokej: NHL – play-off

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:30

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   02:30

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program