Aktualizováno 23.8. 2015 12:26
video Chce velký balík

Bývalý rváč chce po NHL za své bitky odškodnění v miliónech!

Bitka Cama Seversona a Martina Greniera
Zdroj: Profimedia

Bývalý hokejový bitkař Cam Severson skončil s aktivní kariérou před pěti lety. Postupem času si jím podstoupené pěstní souboje vyžádaly daň v podobě zdravotních problémů. Podle něj ho bitky zničily a on se teď kvůli tomu bude soudit s NHL o 5 miliónů dolarů.

Cam Severson (37) patřil mezi tvrdé útočníky, kteří se bitkám nevyhýbali. Většinu hokejového života prožil v nižších zámořských soutěžích, na sklonku své kariéry hrál v několika evropských ligách, ale zahrál si i v NHL. A právě nejslavnější liga světa si ho zapamatovala jako bitkaře, který svedl několik pěstních soubojů. Mezi ty nejbolestivější patří šarvátka s Martinem Greinerem v roce 2004 a s Bradem Mayem o dva roky později. Při obou utrpěl otřes mozku.

 

 

Po jedné z bitek si dokonce spletl střídačky a sedl si na lavičku soupeře. Teď už je sice v hokejovém důchodu, ten si však úplně neužívá. Má mnoho zdravotních problémů, které připisuje právě absolvovaným rvačkám. Provází ho syndrom akutní migrény, bolesti hlavy, ztráta paměti a bolesti zad. Severson není jediný, koho bitkařská kariéra doslova odrovnala. Především kvůli depresím, ale i vlivem zmíněných zdravotních problémů buď zemřelo, nebo si samo vzalo život několik rváčských ikon slavné NHL.

 

 

Takto v řádech několika měsíců po sobě zemřel Derek Boogaard, Rick Rypien a Wade Belak. Všem bylo jen mezi sedmadvaceti až pětatřiceti let. I proto má Cam Severson strach o svůj život a myslí, že se těmto všem problémům mohlo zabránit. Viní NHL, která podle něho nedostatečně ochraňuje hráče, kteří při šarvátkách utrpěli zranění hlavy. Za to, že se liga o zdraví hráčů starala příliš lehkovážně, chce Severson vyplatit odškodné ve výši 5 miliónů dolarů (v přepočtu 119 miliónů korun). Uspěje Cam Severson u soudu se svou žalobou? Přidají se i další rváči? Jedině čas nám na tyto otázky odpoví…

 

 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   Hokej: NHL – play-off

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:30

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   02:30

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program