video Chce velký balík

Bývalý rváč chce po NHL za své bitky odškodnění v miliónech!

Bitka Cama Seversona a Martina Greniera
Zdroj: Profimedia

Bývalý hokejový bitkař Cam Severson skončil s aktivní kariérou před pěti lety. Postupem času si jím podstoupené pěstní souboje vyžádaly daň v podobě zdravotních problémů. Podle něj ho bitky zničily a on se teď kvůli tomu bude soudit s NHL o 5 miliónů dolarů.

Cam Severson (37) patřil mezi tvrdé útočníky, kteří se bitkám nevyhýbali. Většinu hokejového života prožil v nižších zámořských soutěžích, na sklonku své kariéry hrál v několika evropských ligách, ale zahrál si i v NHL. A právě nejslavnější liga světa si ho zapamatovala jako bitkaře, který svedl několik pěstních soubojů. Mezi ty nejbolestivější patří šarvátka s Martinem Greinerem v roce 2004 a s Bradem Mayem o dva roky později. Při obou utrpěl otřes mozku.

 

 

Po jedné z bitek si dokonce spletl střídačky a sedl si na lavičku soupeře. Teď už je sice v hokejovém důchodu, ten si však úplně neužívá. Má mnoho zdravotních problémů, které připisuje právě absolvovaným rvačkám. Provází ho syndrom akutní migrény, bolesti hlavy, ztráta paměti a bolesti zad. Severson není jediný, koho bitkařská kariéra doslova odrovnala. Především kvůli depresím, ale i vlivem zmíněných zdravotních problémů buď zemřelo, nebo si samo vzalo život několik rváčských ikon slavné NHL.

 

 

Takto v řádech několika měsíců po sobě zemřel Derek Boogaard, Rick Rypien a Wade Belak. Všem bylo jen mezi sedmadvaceti až pětatřiceti let. I proto má Cam Severson strach o svůj život a myslí, že se těmto všem problémům mohlo zabránit. Viní NHL, která podle něho nedostatečně ochraňuje hráče, kteří při šarvátkách utrpěli zranění hlavy. Za to, že se liga o zdraví hráčů starala příliš lehkovážně, chce Severson vyplatit odškodné ve výši 5 miliónů dolarů (v přepočtu 119 miliónů korun). Uspěje Cam Severson u soudu se svou žalobou? Přidají se i další rváči? Jedině čas nám na tyto otázky odpoví…

 

 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   RunTour – Brno

   15:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   16:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

 • Nova Sport 2

  • 11:00 13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:00

   Off-road Maraton (2)

   16:20

   Czech rally 2019 (2)

Celý Program