Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 4. 2018
nové plány jsou to jen sliby?

Na Kometu na výstaviště? Nová hala má prý stát už za čtyři roky!

Studie nové arény v Brně
Zdroj: Profimedia
Studie nové arény v Brně

A už je to tady znovu. Na úspěchu se vždycky dobře prodávají sliby. Hokejisté brněnské Komety podruhé v řadě vyhráli extraligu a jako ozvěna přišly zaručené informace o stavbě nové arény. Staré Rondo prý brněnskému hokeji nestačí…

Pravda je taková, že Rondo bylo přejmenováno na DRFG arénu a letos opět bylo na většinu zápasů vyprodáno. V play off se pak lístky sháněly těžko a ještě navíc za vyšší cenu než loni.


I proto nejsou úvahy o nové aréně liché. Stará hala byla uvedena do provozu v roce 1982 a slouží tedy už slušných 35 let.
Den po zisku titulu pro Brno se nechal slyšet primátor jihomoravské metropole Petr Vokřál, že hala opravdu vyroste a bude to už brzy.


"Nemůžeme si dovolit už dále čekat. Veřejnost by byla velice zklamaná, pokud bychom v reálném čase nedokázali odprezentovat reálný koncept vzniku haly," uvedl Vokřál.


Dodal ale, že se změnily plány. Za Lužánkami se nedaří vykoupit pozemky a tak by aréna mohla stát v prostorách výstaviště. Logiku to dává, právě i díky německým majitelům BVV mohla Kometa růst a dostala se zpět na české hokejové výsluní.


Se svým vzkazem samozřejmě nechyběl ani Andrej Babiš, který často a rád slibuje stavby sportovních projektů. Už mluvil o rychlobruslařském oválu pro Martinu Sáblíkovou, hodlá postavit krytou sjezdovku pro Ester Ledeckou. Ani jeden z projektů sice zatím ještě nemá reálné obrysy, ale slib o stavbě nové hokejové arény v Brně padl také.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:50

   Valencia CF - Villarreal CF

   22:50

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:40 22:40

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   22:40

   UFC Now (12)

   23:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:30

   Rychlá kola (4)

   02:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

Celý Program