Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nominace o tom se mu ani nezdálo

Fotbalová pohádka: Na jaře neměl na jídlo, teď je v reprezentaci!

Zdroj: TV Nova

Pohádka fotbalisty Lukáše Bartošáka pokračuje. Ještě před pár měsíci v zadluženém Žižkově neměl na nájem ani na jídlo. Jenže odchodem do Liberce se jeho život obrátil naruby. Teď jeho jméno dokonce figuruje v nominaci reprezentace a může si zahrát proti hvězdě Bayernu Robertu Lewandowskému.

Pětadvacetiletého obránce si do libereckého Slovanu vytáhl trenér Jindřich Trpišovský. Dal mu šanci a skromný Moravák ji chytil za pačesy. Hned v prvním zápase sezony - v Superpoháru proti mistrovské Plzni - se mu podařilo skórovat a v dobrých výkonech pokračoval.


Rychle se zařadil se mezi opory týmu, který bude dokonce bojovat o postup do vyřazovacích bojů Evropské ligy. Tohle všechno ligové kometě otevřelo dveře do národního týmu.


"Ještě tomu sám nevěřím. Před půl rokem by mě tohle vůbec nenapadlo. Asi bych se někomu vysmál, kdyby mi tehdy řekl, že budu v reprezentaci," připustil rodák z moravského Broumova a jeho slovům se těžko může divit. Ještě na jaře se totiž nacházel v pořádně svízelné životní situaci.
 

Lukáš Bartošák v dresu Liberce
Zdroj: profimedia.cz Lukáš Bartošák v dresu Liberce


V tehdy druholigovém Žižkově nedostával stejně jako jeho spoluhráči výplaty a situace došla dokonce tak daleko, že začal přemýšlet o tom, že s fotbalem skončí a začne se živit jinak.


"V rodině se to řešilo, ale nechtěl jsem si to připustit. Ani si nedokážu představit, co bych dělal. Už na to chci zapomenout, protože to, co jsem tam zažíval, bych nepřál žádnému fotbalistovi,"
dodal Bartošák.


NEPŘEHLÉDNĚTE:


Uběhlo pár měsíců a všechno je jinak. Dál tvrdě pracoval, což se mu záhy vyplatilo! Pod koučem Trpišovským se vyšvihl mezi nejlepší levé ligové beky. A už po deseti odehraných zápasech v nejvyšší soutěži přišla i první reprezentační pozvánka v kariéře.


"Moc se těším a budu rád za každou minutku, kterou strávím na hřišti. Je to splněný sen!" přiznal Bartošák, jehož fotka se tak zařadí mezi 203 hráčů, kteří kdy oblékali český národní dres.

 

Lukáš Bartošák a Ondra Zahustel se poprvé hlasili na srazu reprezentace, Kamil Vacek se vrací po čtyřech letech!

Posted by Česká fotbalová reprezentace on 10. listopad 2015

 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

   16:30

   MS v kuželkách 2019

   17:00

   FK Jablonec - FC Astana

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:50

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   16:35

   Rychlá kola (6)

Celý Program