nejslavnější závod

Na Dakaru se Češi posouvají dopředu! Dařilo se kamionům i Macháčkovi

Téma:

Slavná Rally Dakar měla na programu třetí etapu a v ní se dařilo českým kamionům. Aleš Loprais byl pátý, Martin Macík sedmý a Martin Šoltys třináctý. Všichni tři se navíc posunuli i celkově a dál drží elitní desítku.

Na Dakaru začíná přituhovat. Jelo se přes 400 kilometrů v prachu a kamení. I proto byl i dojezd do cíle úspěchem. Češi dokončili všichni, jiní takové štěstí neměli. „Skákali jsme obrovské schody, byl tam krpál po skále, prostě jenom skála. Leželo tam 5 motorkářů,“ vyprávěl zážitky z trati Martin Šoltys.


"Tím, že jsme včera dvakrát bloudili, jak jsme chytili velkou ztrátu, takže jsme dnes startovali ze zadních pozic a jeli jenom v prachu a pěkně si to vyžrali,“ dodal pilot českého kamionu. Nakonec z toho bylo 13. místo v etapě, dvacet minut ztratil Šoltys výměnou proražené pneumatiky.


Celkově už je ale Šoltys osmý, Martin Macík čtvrtý a Aleš Loprais šestý. Vedení mezi kamiony drží dál překvapivě Bělorus Vjazovič s Mazem.


Veterán Josef Macháček se svou bugynou rozjel stíhací jízdu. Po první etapě ztratil sedm hodin a myslel že končí. Ale jede dál. I jeho zdržel defekt, ale nakonec se začal prokousávat kupředu. Ze 29. místa to během třetí etapy vytáhl až na šestnácté. Malý zázrak. "Byla to těžká etapa, rychlá se spoustou kamení, spousta nebezpečných míst, navigátorsky těžká," říkal Macháček.
 

Mezi automobily je novým lídrem další veterán Carlos Sainz. Martin Prokop dojel třináctý a celkově se posunul na deváté místo. Mezi motorkáři se do vedení dostal Američan Ricky Brabec.

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program