video play off nhl

Na české finále nedojde. Žraloci si o Stanley Cup zahrají s Tučňáky!

Zdroj: TV Nova

K českému souboji ve finále play off NHL nedojde. Tampa Bay s Ondřejem Palátem a Andrejem Šustrem v sestavě prohrála v rozhodujícím sedmém utkání na ledě Pittsburghu 1:2 a končí těsně před branami bitvy o Stanley Cup. Tučňáci se o slavný pohár poperou se San Jose.

Rozhodující sedmý duel si nenechal ujít kapitán Steven Stamkos, který v sestavě Tampy kvůli krevní sraženině dva měsíce chyběl. Ani jeho přítomnost na ledě však prohru Blesků neodvrátila.

Tučńáci k radosti domácích fanoušků vstoupili do utkání lépe, když se na začátku druhé třetiny prosadil Rust. Tampa o několik minut později dokázala vyrovnat, jenže ne na dlouho. Domácím stačilo 30 sekund a vedení si vzali zpět. Brankář Vasilevskij trochu zaváhal, za což ho vytrestal svým druhým zásahem v utkání Rust.

Šanci si v utkání vytvořil i Stamkos. Golman Murray ale znovu ukázal, jak velkou oporou pro Penguins v letošním play off je. Právě on má velkou zásluhu na tom, že si Pittsburgh zahraje finále Stanley Cupu. Soupeřem Tučňáků bude San Jose s Tomášem Hertlem a Romanem Polákem.