živé GTA

Na brněnském Masarykově okruhu řádil gangster ze slavné hry

Václav Trousil
Václav Trousil
Publikováno 22. 5. 2020
Téma:

Tohle tady ještě nebylo! Automotodrom Brno se pod rukama šikovných kameramanů proměnil ve virtuální herní plochu, kde neplatí fyzikální zákony. Podívejte se na unikátní video z prostředí slavné závodní dráhy, na které každý rok soupeří nejlepší motocykloví závodníci šampionátu MotoGP.

Projet se po zadním kole na střeše budovy řídící věže? Nebo rovnou rozburácet tiskové středisko, kde během MotoGP pracují stovky novinářů? Není problém. Stačí být jedním z hlavních hrdinů seriálu na motivy videohry GTA, který tvůrci připravují v areálu Masarykova okruhu.

 

„Chtěli jsme v těchto zvláštních časech přijít s něčím opravdu speciálním. S něčím, co fanouškům motorsportu zprostředkuje jedinečnou atmosféru, která u nás panuje. A protože doba zrovna nepřeje tradičním závodům, rozhodli jsme se pustit do speciální série akčních videí, kde adrenalin hraje hlavní roli,“ přiblížil hlavní myšlenku videí, které Automotodrom Brno postupně zveřejňuje na svých sociálních sítích, mluvčí společnosti Petr Boháč.



 

V prvním díle seriálu GTAutomotodrom se v roli gangstera objevil tuzemský stuntrider Adam Peschel. „Pro mě to byla skvělá zkušenost a ohromná zábava. Za normálních okolností bych dvakrát třikrát do týdne jel kaskadérskou show na nějaké akci pro veřejnost. Ale tím, že je situace taková, jaká je, člověk se snaží zaměstnat jinak a vymyslet něco extra,“ vysvětlil Peschel, který se objeví i v dalších pokračováních seriálu.



 

Náročného úkolu se od A do Z chopili Jan Stárek a Roman Kadlčík z týmu Okruháři.cz. „Na výrobu je to velmi náročné, ale strašně nás to baví. Natáčením a hlavně postprodukcí jsme strávili desítky hodin, ale veskrze pozitivní ohlas nás utvrdil v tom, že to mělo smysl,“ popsal Stárek.

 

Okruháři ve videu využívají záběry z dronu. „Je to hodně efektní, ale při střihu narazíte na celou řadu detailů, se kterými si musíte poradit tak, aby výsledek opravdu připomínal pohled kamery ve videohře. Zároveň na surový materiál musíte namontovat grafiku a doplnit to o typické zvukové efekty. Když už si s tím dáte tolik práce, doufáte, že to lidé ocení. Což se stalo, a proto už pracujeme na dalších dílech. Diváci se určitě mají na co těšit,“ dodal Roman Kadlčík.



 

Ve druhém dílu se v hlavní roli objeví bývalý závodník MotoGP Karel Abraham, který se dlouhodobě netají svou zálibou ve zbraních. I tento koníček slavného motocyklového jezdce tak slibuje další porci extrémně zábavné podívané.



 

Pokračování GTAutomotodrom sledujte už brzy na TN.cz a na Facebooku Automotodromu Brno.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   16:55 18:55
   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

Celý program