Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 9. 2017
zpověď taky řešení

Můžu hrát dobře i bez trenéra, řekla Plíšková otevřeně v rozhovoru

Tenistka Karolína Plíšková po rozchodu s trenérem Davidem Kotyzou věří, že i bez kouče může kvalitně dokončit sezonu. Prioritou pro bývalou světovou jedničku je nadcházející Turnaj mistryň v Singapuru a zabojovat o návrat na trůn.

"Samozřejmě trenéra potřebuji, ale není nejdůležitější osobou v mém týmu. Můžu hrát dobře i bez kouče," řekla pětadvacetiletá Plíšková na turnaji v Tokiu, na kterém se poprvé představí už bez Kotyzy. S ním spolupracovala od konce loňského roku.

 

 

Plíšková pod Kotyzovým vedením letos vyhrála turnaj v Brisbane, Dauhá a Eastbourne. Na grandslamech pak došla nejdále do semifinále French Open. Pozici světové jedničky si užívala celkem osm týdnů, ale před pár dny uvedla, že se s Kotyzou neshodli na strategii a rozloučili se.
 

 Rozhovor s Karolínou Plíškovou (pouze v angličtině) VIDEO:


"Teď je mým hlavním cílem kvalifikovat se na Turnaj mistryň. Může se stát ledacos. Bodové rozdíly jsou minimální, pořadí se může měnit po každém turnaji. Chci hrát dobře, a když se mi to bude dařit, mám šanci být znovu jedničkou," dodala Plíšková, jíž v aktuálním žebříčku patří čtvrté místo.

mm TN.cz