China Golden Dragon

Koronavirus v českém hokeji? Klatovští se čínských draků nebojí

Čínský tým China Golden Dragon během zápasu v české lize
Zdroj: Profimedia
Téma:

Strach z koronaviru se nadále šíří. V Číně podle posledních informací zemřelo už 80 lidí a přibývá i počet nakažených. Se složitou situací se snaží vypořádat i v Česku. Potenciální nebezpečí totiž může skrývat i čínský hokejový klub působící v České republice China Golden Dragon.

Právě tento tým má za dva dny přivítat na svém ledě ve Slaném soupeře z Klatov. „S čínským týmem jsme v kontaktu a situaci jsme s nimi řešili, ale na pořadu dne téma koronaviru nebylo,“ podotkl Radek Mužík z hokejového klubu HC Klatovy.

V týmu China Golden Club, který hraje 3. nejvyšší hokejovou ligu, působí momentálně 23 hráčů z Číny. „Všichni hokejisté však zde trénují a hrají už od července a v týmu není ani žádný hráčský pohyb, takže z tohoto pohledu nám žádné nebezpečí nehrozí,“ dodat sekretář klatovského klubu.

Podle jeho slov se čínští hokejisté do kontaktu s nebezpečným virem dostat nemohli, jelikož svoji rodnou zem během angažmá v Česku nenavštívili. Stejně tak nedošlo ani ke kontaktu s jejich příbuznými.

Klatovy jsou momentálně na pátém místě a budou bojovat v play off. To se však netýká čínského týmu, který je v tabulce s jedním bodem poslední. „Golden Dragon by měli za 14 dní odlétat zpátky do Číny, následnou baráž už hrát nebudou a ani nemůžou, jelikož bylo hokejovým svazem odsouhlaseno, že se jí zúčastnit nemůžou a budou se zde pouze připravovat na zimní olympijské hry v Pekingu,“ uzavřel Mužík.


Čínská národní zdravotní komise mezitím zveřejnila novou zprávu, podle které zemřelo v Číně už 80 lidí, nadále také roste počet nakažených, momentálně je už 2744 potvrzených případů. V Česku se nyní také řeší podezření na nakažení koronavirem u dvou pacientů.
 

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Calgary Flames

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

   11:15

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (32)

   11:40

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   12:35

   Magazín evropské ligy (13)

   13:00

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:40

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

Celý program