Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ohlasy na los narazí na Krasnodar

Můžeme jít do finále, říká sparťan Brabec po pohárovém losu

Jakub Brabec
Zdroj: Profimedia
O výhře Sparty rozhodl Jakub Brabec

Soupeř, kterého si Sparta přála, tedy anglický Manchester United, na Letnou nepřijede. Místo toho čeká Pražany cesta na východ. Los play off Evropské ligy v Nyonu přisoudil českému vicemistrovi ruský Krasnodar. Protivník na jednu stranu schůdnější, na stranu druhou ale méně atraktivní. Co na los na Spartě říkají?

Sparťané se před losem prvního jarního kola play off Evropské ligy netajili tím, že by rádi atraktivního soupeře. Nejčastěji padalo jméno anglického Manchesteru United. Svěřence Louise Van Gaala ale nyonský los poslal do dánského Midtjyllandu. A fotbalisty Sparty do Ruska. "Počítali jsme s tím, že soupeř bude těžký. Kdybychom si mohli vybrat, tak asi Anglii nebo Německo, nicméně potkal nás Krasnodar a bude to těžké utkání," potvrzuje touhy sparťanů obránce Letenských Jakub Brabec, který ví, že Spartu nečeká nic lehkého.

 

Krasnodar nepatří mezi nejatraktivnější a nejsilnější soupeře, které osudí nabízelo, proto má mladý obránce obavy především z očekávání fanoušků. "Bojím se, aby ho v Česku nepodceňovali, protože Krasnodar patří k úspěšnějším týmům ruské ligy. Už třetí rok se pohybuje do pátého fleku a teď vyhráli skupinu Evropské ligy a doma zdolali i Dortmund," vypočítává Brabec úspěchy Krasnodaru, kterých v poslední době je více než dost.

 

 

Dalším důvodem, proč nepodcenit soupeře sparťanů, je pohled na jeho soupisku. Klíčovými postavami týmu jsou Brazilci Wanderson, Ari a Joaozinho, obranu řídí Švéd Andreas Granqvist. "V kádru mají Portugalce, Brazilce i ruské reprezentanty, takže kvalitu určitě budou mít," je si vědom Brabec.

 

Pražané v tomto ročníku evropských pohárů na ruského rivala už narazili. Ve 3. předkole Ligy mistrů nestačili na CSKA Moskva. "Krasnodar je naštěstí v jižnější části Ruska, takže podmínky tam nebudou tak složité. Nicméně myslím si, že to může být podobný zápas jako s CSKA." tvrdí sparťanský fotbalista.

 

Historicky nejlepší český tým se už v nedávné minulosti střetl dokonce i s Krasnodarem, byť to bylo "jen" v rámci přípravného období. "Před dvěma lety na soustředění jsme s nimi hráli 1:1. Nebylo to lehké utkání," připomíná Brabec zápas, v němž se na hřišti sám objevil.

 

 

Základní skupina, v níž potkala silné soupeře, však Spartě dodala zkušenosti a sebevědomí. "Vyzkoušeli jsme si, že to jde i se Schalke, takže do toho nepůjdeme s tím, že hned první jarní kolo končíme." slibuje obránce.

 

A co říká na odvážnou otázku, zda může Sparta projít až do basilejského finále? "Může se stát cokoliv," usmívá se potutelně.
 

NOVA Sport, Michal Jinoch TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:00 14:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   14:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   14:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   15:00

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   16:45

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

 • Nova Sport 2

  • 12:00 14:05

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   14:05

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

Celý Program