Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

IndyCar 500 mil Indianapolis

Může Fernando Alonso vyhrát Indy500? Toto jsou největší favorité

Fernando Alonso v Indianapolisu - 3
Zdroj: ČTK

Španěl Fernando Alonso si odskočil z formule 1 do zámoří, aby poměřil síly s piloty IndyCar Series v nejdůležitějším závodě sezóny, legendárním 500 mil Indianapolis. Může Alonso pomýšlet na vítězství ve slavném závodě? Těchto pět pilotů bude jeho největší konkurencí.

Ačkoliv Alonso nikdy v IndyCar a na oválech nestartoval, na vítězství v 500 mil Indianapolis může reálně pomýšlet. Ostatně naznačila to už kvalifikace, ve které si Alonso zajistil start z druhé řady. Tým McLaren a samotný Alonso zřejmě došli ke stejnému závěru ještě předtím, než rozhodli, že Španěl místo v Monaku bude startovat v Indianapolisu.

 

500 mil Indianapolis je skutečně unikátním závodem. Na přípravu na samotný závod totiž mají piloti celý týden. Alonso tak mohl v Indianapolisu odjet 484 kol, tedy téměř dva tisíce kilometrů. Ze všech pilotů, kteří letos v 500 mil Indianapolis startují, trénoval Španěl před závodem nejpoctivěji.

 

I když je Alonso bez pochyby skvělým pilotem, těžko by v Indianapolisu mohl pomýšlet na úspěch bez podpory dobrého týmu. A o Španělův vůz se stará jeden ze tří nejsilnějších týmů v IndyCar, stáj Michaela Andrettiho. Už vloni dokázala Andrettiho stáj dostat do Victory lane nováčka, bývalého pilota Formule 1 Alexandera Rossiho. O strategii se Alonsovi stará sám Michael Andretti.

 

 

Že tu Alonso není jen na výletě, dokazuje preciznost, s jakou tým k jeho startu přistupuje. Nejenže má k dispozici informace od pěti stájových kolegů a rady celého Andrettiho klanu, tým Alonsovi najal zkušeného poradce. S tím, jak se s Indianapolis Motor Speedway úspěšně poprat, mu radí vítěz z roku 2003 Gil de Ferran.


Jak se Alonsovi povede, můžete sledovat exkluzivně na NOVA Sport 1. Přenos s komentářem Michala Berana a Martina Straky začíná v neděli v 17:45. Během závodu můžete také soutěžit o tři knihy komentátora Martina Straky Racing´N´Roll. Co je k tomu potřeba, zjistíte ZDE.

 

Na následujících stránkách zjistíte, kdo vedle Alonsa může pomýšlet, že přidá svůj obličej na slavnou Borg-warnerovu trofej, zjistíte na následujících stránkách.

vbo TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:55 02:40

   Fotbal: Seattle Sounders FC - FC Dallas

   02:40

   Fotbal: Minnesota United FC - LA Galaxy

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Montreal Canadiens

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

 • Nova Sport 2

  • 01:45 02:35

   UFC Now (22)

   02:35

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   09:00

   Champions League of Darts 2019

   11:25

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   11:55

   Maxi Tip Poker Tour (21)

   12:20

   UFC Now (22)

Celý Program