IndyCar 500 mil Indianapolis

Může Fernando Alonso vyhrát Indy500? Toto jsou největší favorité

Fernando Alonso v Indianapolisu - 3
Zdroj: ČTK

Španěl Fernando Alonso si odskočil z formule 1 do zámoří, aby poměřil síly s piloty IndyCar Series v nejdůležitějším závodě sezóny, legendárním 500 mil Indianapolis. Může Alonso pomýšlet na vítězství ve slavném závodě? Těchto pět pilotů bude jeho největší konkurencí.

Ačkoliv Alonso nikdy v IndyCar a na oválech nestartoval, na vítězství v 500 mil Indianapolis může reálně pomýšlet. Ostatně naznačila to už kvalifikace, ve které si Alonso zajistil start z druhé řady. Tým McLaren a samotný Alonso zřejmě došli ke stejnému závěru ještě předtím, než rozhodli, že Španěl místo v Monaku bude startovat v Indianapolisu.

 

500 mil Indianapolis je skutečně unikátním závodem. Na přípravu na samotný závod totiž mají piloti celý týden. Alonso tak mohl v Indianapolisu odjet 484 kol, tedy téměř dva tisíce kilometrů. Ze všech pilotů, kteří letos v 500 mil Indianapolis startují, trénoval Španěl před závodem nejpoctivěji.

 

I když je Alonso bez pochyby skvělým pilotem, těžko by v Indianapolisu mohl pomýšlet na úspěch bez podpory dobrého týmu. A o Španělův vůz se stará jeden ze tří nejsilnějších týmů v IndyCar, stáj Michaela Andrettiho. Už vloni dokázala Andrettiho stáj dostat do Victory lane nováčka, bývalého pilota Formule 1 Alexandera Rossiho. O strategii se Alonsovi stará sám Michael Andretti.

 

 

Že tu Alonso není jen na výletě, dokazuje preciznost, s jakou tým k jeho startu přistupuje. Nejenže má k dispozici informace od pěti stájových kolegů a rady celého Andrettiho klanu, tým Alonsovi najal zkušeného poradce. S tím, jak se s Indianapolis Motor Speedway úspěšně poprat, mu radí vítěz z roku 2003 Gil de Ferran.


Jak se Alonsovi povede, můžete sledovat exkluzivně na NOVA Sport 1. Přenos s komentářem Michala Berana a Martina Straky začíná v neděli v 17:45. Během závodu můžete také soutěžit o tři knihy komentátora Martina Straky Racing´N´Roll. Co je k tomu potřeba, zjistíte ZDE.

 

Na následujících stránkách zjistíte, kdo vedle Alonsa může pomýšlet, že přidá svůj obličej na slavnou Borg-warnerovu trofej, zjistíte na následujících stránkách.

1
2 3 4 5 6
vbo TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program