Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

IndyCar 500 mil Indianapolis

Může Fernando Alonso vyhrát Indy500? Toto jsou největší favorité

Fernando Alonso v Indianapolisu - 3
Zdroj: ČTK

Španěl Fernando Alonso si odskočil z formule 1 do zámoří, aby poměřil síly s piloty IndyCar Series v nejdůležitějším závodě sezóny, legendárním 500 mil Indianapolis. Může Alonso pomýšlet na vítězství ve slavném závodě? Těchto pět pilotů bude jeho největší konkurencí.

Ačkoliv Alonso nikdy v IndyCar a na oválech nestartoval, na vítězství v 500 mil Indianapolis může reálně pomýšlet. Ostatně naznačila to už kvalifikace, ve které si Alonso zajistil start z druhé řady. Tým McLaren a samotný Alonso zřejmě došli ke stejnému závěru ještě předtím, než rozhodli, že Španěl místo v Monaku bude startovat v Indianapolisu.

 

500 mil Indianapolis je skutečně unikátním závodem. Na přípravu na samotný závod totiž mají piloti celý týden. Alonso tak mohl v Indianapolisu odjet 484 kol, tedy téměř dva tisíce kilometrů. Ze všech pilotů, kteří letos v 500 mil Indianapolis startují, trénoval Španěl před závodem nejpoctivěji.

 

I když je Alonso bez pochyby skvělým pilotem, těžko by v Indianapolisu mohl pomýšlet na úspěch bez podpory dobrého týmu. A o Španělův vůz se stará jeden ze tří nejsilnějších týmů v IndyCar, stáj Michaela Andrettiho. Už vloni dokázala Andrettiho stáj dostat do Victory lane nováčka, bývalého pilota Formule 1 Alexandera Rossiho. O strategii se Alonsovi stará sám Michael Andretti.

 

 

Že tu Alonso není jen na výletě, dokazuje preciznost, s jakou tým k jeho startu přistupuje. Nejenže má k dispozici informace od pěti stájových kolegů a rady celého Andrettiho klanu, tým Alonsovi najal zkušeného poradce. S tím, jak se s Indianapolis Motor Speedway úspěšně poprat, mu radí vítěz z roku 2003 Gil de Ferran.


Jak se Alonsovi povede, můžete sledovat exkluzivně na NOVA Sport 1. Přenos s komentářem Michala Berana a Martina Straky začíná v neděli v 17:45. Během závodu můžete také soutěžit o tři knihy komentátora Martina Straky Racing´N´Roll. Co je k tomu potřeba, zjistíte ZDE.

 

Na následujících stránkách zjistíte, kdo vedle Alonsa může pomýšlet, že přidá svůj obličej na slavnou Borg-warnerovu trofej, zjistíte na následujících stránkách.

vbo TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   01:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:35

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

Celý Program