tisková konference

Musíme zamezit kvalitě soupeře v útočné fázi, ví trenér Vrba

Trenér Sparty Praha Pavel Vrba během utkání
Zdroj: Profimedia
Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 10:37
20.7. 2021 9:37
Téma:

Na Spartu čeká již dnes ve 20:30 jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny. Ve 2. předkole Ligy mistrů se postaví rakouskému Rapidu Vídeň. A právě vítěz tohoto dvojutkání si zajistí minimálně podzim v Evropě. Jak vidí šance svého týmu trenér Pavel Vrba?

"Dvojzápas s Rapidem řadím hodně vysoko. Určitě jsou zápasy, které pro mě byly na stejné úrovni jako tento. Pro Spartu a pro mě je to důležitý zápas z pohledu celé sezony. Víme, jakou soutěž chceme hrát. Čekají nás dvě hodně těžká utkání," prohlásil na předzápasové tiskové konferenci kouč Vrba.

 

"Víme, že v Rapidu nastaly nějaké hráčské změny. Rapid je na rakouské poměry kvalitní, hraje každý rok o titul, má nejvyšší ambice v rakouské lize a vysoké ambice má i v pohárech. Je to mužstvo, které má svoji tvář a ví, co chce hrát. Jen nejlepší výkon nás může posunout dál," pokračoval 57letý kouč, který se do Ligy mistrů podíval již třikrát.

 

 

"Nemyslím si, že jsme favoriti. Jsme mužstvo, které samozřejmě chce postoupit, a určitě na to máme. Přiznejme si ale, že i Rapid má obrovskou sílu. Určitě je to hodně těžký soupeř pro 2. předkolo. Podívejte se na další dvojutkání. V nemistrovské části si nevyberete. Vždycky tam narazíte na mužstva, která jsou pravidelnými účastníky skupiny Ligy mistrů, a dneska hrají kvalifikaci," říká rodák z Přerova.

 

Ještě před samotným zápasem ale musí zkušený kouč řešit nepříjemnosti se sestavou. Chybět bude zraněný Ondřej Čelůstka, který se po Euru připravuje individuálně, ale také Lukáš Juliš, který se zranil v přípravném utkání.

 

 

Na zápas v rakouské metropoli by mělo dorazit kolem 16 tisíc diváků. Sparťané se ale na zápas nedostanou, hostující sektory jsou z nařízení UEFA zavřené. "Bez diváků mě to tolik nebavilo, atmosféra ke sportu patří. Každý sportovec a fanoušek má rád, když je atmosféra se vším všudy," dodal Vrba.

 

Odveta se hraje za týden 28. července na Letné. Vítěz dvojutkání půjde ve 3. předkole Ligy mistrů na Monaco, tedy třetí tým uplynulého ročníku Ligue 1.

 

 

Úspěšnější tým navíc bude mít jistotu minimálně základní skupiny Evropské ligy. Poražený tým půjde do 3. předkola EL a utká se s kyperskou Famagustou.

 

České týmy už znají své soupeře v pohárové Evropě:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Generali Open

   15:05 16:45
   16:45

   Behaj lesmi - Velká Fatra

   17:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   18:45

   Parkurová Global Champions - Berlín

   19:35

   Rychlá kola (7)

   20:05

   Český motorsport 2021 (5)

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   16:25 18:00
   18:00

   ATP Tour 250: Generali Open

   19:35

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   21:20

   Tour de France - Speciál

   21:35

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   23:15

   V POLOČASE (2)

Celý program