Richard Wagner
Richard Wagner, Aleš Skok
Aktualizováno 22:37
24.4. 2021 17:10

Ani gól Theodora Gebre Sealassieho nestačil Werderu k úspěchu na půdě berlínského Unionu. Málo platný byl Bayernu návrat Roberta Lewandovského, řádil naopak Erling Haaland.

Union po porážce v Dortmundu na svém trávníku předvedl dobrý výkon. V první půli se ještě diváci gólu nedočkali, ale po změně stran se děly věci.

Do hry nastoupil slávistický žolík Petar Musa, který se záhy stal jednou z ústředních postav. I když nejprve jen sledoval, jak jeho spoluhráč Joel Pohjanpalo otevřel po rohu skóre.

Záhy ale finský střelec udeřil znovu, tentokrát mu za obranu hlavou posunul míč právě ze Slavie zapůjčený Musa a Pavlenka lovil míč ze sítě podruhé.

Pohjanpalo uzavřel hattrick za sedmnáct minut. Tentokrát po geniláním obloučku za obranu z kopačky chorvatského mládežnického reprezentanta.

V závěru ještě přišla menší dramatizace, když se po standardní situaci prosadil Gebre Selassie. Brémy tak, vyjma pohárového triumfu v Řezně, padly posedmé v řadě a balancují na hraně sestupu.

Teprve počtvrté v tomto ročníku prohrál německý hegemon z Mnichova. Bayern neuspěl na trávníku Mohuče, která si vypracovala v první půli dvougólový náskok.

Kontaktní gól navrátilce Roberta Lewandowského, jenž nehrál od konce března, pak přišel příliš pozdě.

Dvěma zásahy se blýskl norský klenot Erling Haaland, jenž dva úniky zakončil přesnou ranou. Jeho tým dohrával v deseti, i tak nepřipustil na půdě Wolfsburgu drama.

Hoffenheim, v jehož sestavě odběhal plných devadesát minut Pavel Kadeřábek, neudržel ve Freiburgu těsné poločasové vedení, které zajistil hlavou Kramarič.

Po zásahu VARu se kopala devět minut před vypršením základní hrací doby penalta, kterou bezpečnou ranou pod břevno proměnil Grifo.

V posledním sobotním zápase si poradil Leverkusen s Franfurtem v poměru 3:1. A všechny branky padaly až ve druhém poločase.

Postupně se trefil Bailey, Alario a Demirbay. Za hosté dal jedinou branku André. V dresu Leverkusenu odehrál 77. minut Patrik Schick.

Výsledky Bundesligy:

Freiburg – Hoffenheim 1:1 (0:1)
Branky: 81. Grifo (pen.) – 40. Kramarič.

Mohuč – Bayern 2:1 (2:0)
Branky: 3. Burkardt, 37. Quaison – 90+4. Lewandowski.

Union Berlín – Brémy 3:1 (0:0)
Branky: 50., 53. a 67. Pohjanpalo – 82. Gebre Selassie.

Wolfsburg – Dortmund 0:2 (0:1)
Branky: 12. a 68. Haaland.

Leverkusen – Frankfurt 3:1 (0:0)
Branky: 70. Bailey, 80. Alario, 90+1. Demirbay – 90+1. André Silva.

Zápas Herthy se Schalke byl odložen z důvodu nákazy onemocnením covid-19 v berlínském týmu.

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

Odklad zápasu nemusí Schalke mrzet, již v minulém týdnu si totiž podepsalo sestup: