Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

masters král vládne

Murray titul v Madridu neobhájil. Trofej patří králi Novakovi!

Souboj aktuálně nejlepšího tenisty planety s druhým mužem světového žebříčku. Takové složení mělo finále antukového turnaje v Madridu! Prestižní podnik nakonec ovládl nejvýše nasazený Novak Djokovič, který zhatil Britovi Andymu Murraymu šanci na obhajobu titulu. Z trofeje se po výhře 6:2, 3:6 a 6:3 raduje hvězdný Srb.

První set byl jasně v režii Djokoviče. Svého soupeře obral hned dvakrát o podání a sám byl na sevisu neomylný. Světová jednička získala první sadu nečekaně hladce za půlhodinu. Kdo ale čekal, že Djokovič bude stejně suverénní i v následující sadě, byl překvapvený.


Murray se totiž výrazně zlepšil, ve čtvrtém gamu se navíc dostal do brejku, který dokázal udržet a vynutil si rozhodující třetí set. V něm začal lépe Djokovič, když rychle vedl 2:0, ale záhy i on přišel o servis a bylo srováno.

Andy Murray
Zdroj: profimedia.cz Andy Murray


Klíčovým se nakonec stal šestý game, v němž Murray neudržel servis a pustil srbského soupeře znovu do brejku. Druhou šanci si už Djokovič vzít nenechal. První mečbol si vybojoval už v osmé hře při podání Brita, ale nevyužil ho a poté toho málem hořce litoval.Devátý game totiž nabídl neflašovanou tenisovou bitvu! Murray v něm vedl dokonce už 40:0, celkově měl k dispozici hned sedm brejkbolů, ale nedokázal využít ani jeden z nich. A tak přišel trest. Djokovič dlouhou hru ukončil třetím proměněným mečbolem. Osmadvacetiletý Srb tak rozšířil sbírku trofejí z podniků Masters o rekordní 29. triumf!

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

   12:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program