novasport 1 turnaj mistrů

Murray to dokázal! Pomohly mu dva tie-breaky, ale je ve finále

Andy Murray
Andy Murray

Andy Murray si hodně oddechl, ale do finále Turnaje mistrů v Londýně postoupil. Nervydrásající bitvu s Milošem Raoničem vyhrál až díky dvěma tie-breakům 5:7, 7:6 a 7:6. Ve finále se střetne s Novakem Djokovičem, který zničil Keie Nišikoriho.

Murray, jenž v předchozích třech letech na Turnaji mistrů ztroskotal v semifinále, zdolal Raonice podeváté ve dvanáctém vzájemném duelu a svou vítěznou sérii na okruhu ATP protáhl na 23 zápasů. Navíc udržel naději, že ukončí rok na místě světové jedničky. Z tenisového trůnu ho může sesadit jen jeho předchůdce Djokovič.

Devětadvacetiletý Skot měl v duelu s Raonicem namále, když o čtyři roky mladší Kanaďan vyhrál první set a ve druhém se brzy ujal vedení. Murray ale dokázal vyrovnaný duel zachránit a nakonec v nejdelším třísetovém zápasu na Turnaji mistrů v historii uspěl. V tie-breaku třetího setu jeden mečbol odvrátil a svůj čtvrtý proměnil po třech hodinách a 38 minutách hry.

Poté, co druhé semifinále jasně ovládl Djokovič 6:1 a 6:1 bude nedělní finále nejen soubojem o vítězství na Turnaji mistrů, ale i duelem o post světové jedničky.

Zápas můžete sledovat na NOVA Sport 1 od 19 hodin.

• 13:05 15:35

UFC 241: Cormier vs. Miocic 2