Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Tenis Jak to bude dál?

Murray se zranil: Obhájce titulu vzdal před Wimbledonem exhibici!

Andy Murray
Zdroj: Profimedia

Ani ne týden před startem nejslavnějšího tenisového turnaje se asi každému britskému fanouškovi pořádně sevřel žaludek. Domácí hrdina a navíc obhájce titulu Andy Murray není na blížící se Wimbledon stoprocentně připravený. Kvůli naražené kyčli musel dokonce odvolat páteční exhibici.

Třicetiletý rodák ze skotského Glasgow má trable. Současná světová jednička není před největší tenisovou událostí v dobrém rozpoložení. Svou největší formu stále hledá, letos brzy vyletěl hned z několika turnajů, před branami druhého kola skončil třeba v Queensu. Za největší skalp určitě všichni pokládají titul na dubajské antuce, ale teď, dva týdny před domácím Grand Slamem, se dostal na French Open jenom do semifinále. I proto sázkovky pasovaly dvojnásobného wimbledonského vítěze "pouze" za svého soka Federera. A aby toho nebylo málo, britského tenistu limituje bolavá kyčel.

 

 

Právě kvůli bolesti kyčle vynechá páteční exhibiční zápas v Hurlinghamu. "Mrzí mě to, ale nebudu zítra připravený v Hurlinghamu hrát. Kyčel mě stále bolí a potřebuji si odpočinout jak dnes, tak ideálně i zítra," nechal se tenista číslo jedna slyšet. Ale jestli si fanoušci myslí, že nemůže být hůř, tak sakra může!

 

 

Když se britský novinář zeptal Judy Murrayové, jestli bude její syn v pondělí v pořádku, odpověděla pouze: "Vůbec nevím, pouze doufám!" To nezní dobře pro tenistu, ani celou zemi, která sází hlavně na karty, které drží v rukou svěřenec legendárního Ivana Lendla. "Určitě mu nepomohlo to, že byl letos několikrát nemocný a měl problémy s loktem. Je to náročná sezona," dodala.

 

Ivan Lendl a Andy Murray
Zdroj: Profimedia Ivan Lendl a Andy Murray

 

Tak držme britskému tenistovi palce, abychom ho nakonec stejně na trávě v All England Clubu viděli. Londýnský Wimbledon startuje v pondělí 3. července a vy ho můžete celé dva týdny sledovat na NOVA SPORT.

dm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:30 23:00

   Maxi Tip Poker Tour (25)

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: New York Rangers - Pittsburgh Penguins

   01:00

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   01:35

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   Grand Slam of Darts 2019

   00:00

   NBA: Utah Jazz - Brooklyn Nets

   02:00

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - Falco Szombathely

   03:40

   Element (400)

   03:55

   NBA – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks

Celý Program