děsivá zkušenost

Murray promluvil o masakru, kterého byl svědkem. Vraha znal osobně

Andy Murray
Zdroj: Profimedia
Andy Murray

Trojnásobný grandslamový šampion a dvojnásobný vítěz olympijských her Andy Murray promluvil o hrůzném okamžiku, který prožil jako malý osmiletý kluk. Na jeho škole došlo k masové střelbě, při které vrah postřílel 16 dětí, jednu učitelku a nakonec zabil sám sebe.

Střelba se odehrála ve skotském Dunblane v tělocvičně místní základní školy. Zrovna do tělocvičny mířil i Andy Murray, když střelba propukla. Jeho bratr Jamie byl v tu chvíli v jiné učebně.


Thomas Hamilton si tehdy vzal do školy čtyři zbraně a ukončil život šestnácti dětem ve věku 5-6 let, jedné učitelce a nakonec i sám sobě.

Murray o této nešťastné události nikdy nechtěl veřejně mluvit, ale nyní udělal výjimku při přípravě dokumentárního filmu o jeho osobě.


Poprvé prozradil, že vraha znal osobně, chodíval k němu do skautského oddílu a občas s ním jezdíval autem. Rok po této tragické události se navíc Murrayho rodiče rozvedli a poté se na osm měsíců odstěhoval jeho starší bratr Jamie, aby trénoval tenis v Cambridgi.

"Pochopitelně jsme dělávali všechno spolu, takže když se odstěhoval, tak to pro mě bylo docela těžké," uvedl dvojnásobný olympijský vítěz.


Tenis byl v těch chvílích pro Murrayho útěkem od reality. "Tou dobou jsem prožíval hodně úzkostí, které odezněly, když jsem hrál tenis," prozradil Murray, jak důležitý pro něj sport byl.

sup TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:20 02:10

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   02:10

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   03:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Toulouse FC

   09:00

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

Celý Program