děsivá zkušenost

Murray promluvil o masakru, kterého byl svědkem. Vraha znal osobně

Andy Murray
Zdroj: Profimedia
Andy Murray
Téma:

Trojnásobný grandslamový šampion a dvojnásobný vítěz olympijských her Andy Murray promluvil o hrůzném okamžiku, který prožil jako malý osmiletý kluk. Na jeho škole došlo k masové střelbě, při které vrah postřílel 16 dětí, jednu učitelku a nakonec zabil sám sebe.

Střelba se odehrála ve skotském Dunblane v tělocvičně místní základní školy. Zrovna do tělocvičny mířil i Andy Murray, když střelba propukla. Jeho bratr Jamie byl v tu chvíli v jiné učebně.


Thomas Hamilton si tehdy vzal do školy čtyři zbraně a ukončil život šestnácti dětem ve věku 5-6 let, jedné učitelce a nakonec i sám sobě.

Murray o této nešťastné události nikdy nechtěl veřejně mluvit, ale nyní udělal výjimku při přípravě dokumentárního filmu o jeho osobě.


Poprvé prozradil, že vraha znal osobně, chodíval k němu do skautského oddílu a občas s ním jezdíval autem. Rok po této tragické události se navíc Murrayho rodiče rozvedli a poté se na osm měsíců odstěhoval jeho starší bratr Jamie, aby trénoval tenis v Cambridgi.

"Pochopitelně jsme dělávali všechno spolu, takže když se odstěhoval, tak to pro mě bylo docela těžké," uvedl dvojnásobný olympijský vítěz.


Tenis byl v těch chvílích pro Murrayho útěkem od reality. "Tou dobou jsem prožíval hodně úzkostí, které odezněly, když jsem hrál tenis," prozradil Murray, jak důležitý pro něj sport byl.

sup TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   18:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   02:10

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

Celý program