kontroverze nového systému

Murray a Djokovič kritizují Kanadu: Tohle by nemělo být povolené!

Andy Murray
Zdroj: Profimedia
Téma:

Ukázalo se, že nový systém Davis cupu má své mouchy. Kanada místo zápasu odpočívala a pomohla tím USA. Elitní hráči se vyjádřili, že něco takového není fér vůči ostatním.

Kanada vyhrála svůj první duel s Itálií a v zápase se Spojenými státy ovládla i oba souboje ve dvouhře. V tu chvíli měli Kanaďani jisté první místo ve skupině, a nepotřebovali tak nastoupit k závěrečné čtyřhře. Tu tedy kontumačně vyhráli Američané 6:0 6:0.


Jenže letošní systém Davis cupu zohledňuje i skóre. Z každé z šesti skupin postupuje vítěz a do čtvrtfinále se podívají i dva nejlepší týmy na druhých místech. A právě USA byly zvýhodněny, že si ze čtyřhry odnáší výhru bez boje.


Proti tomuto vystoupili i jedni z nejlepších hráčů současnosti. "Mně osobně se to nelíbí. Podle mě by to nemělo být dovolené," postěžoval si Novak Djokovič. "Ta výhra 6:0 6:0 může být velkým rozdílem při výpočtu nejlepších druhých míst, takže cítím, že to není fér," zhodnotil chybu v systému Srb.


Ani Andymu Murraymu se toto vzdání bez boje nelíbilo. "Nemyslím si, že je to dobře," okomentoval situaci Brit. Dodal také, že Kanada by stejně měla dva dny odpočinku, takže nastoupit k zápasu klidně mohli.

Ze strany Kanady to však bylo pochopitelné rozhodnutí, všechny ostatní týmy mají na turnaji pět hráčů, pouze země javorového listu má jen čtyři. Před turnajem se totiž odhlásil Miloš Raonič, takže pro Kanaďany by to bylo zbytečné riziko zranění, když postup z prvního místa měli již jistý.

Související témata:
sup TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   16:55 18:55
   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

Celý program