kontroverze nového systému

Murray a Djokovič kritizují Kanadu: Tohle by nemělo být povolené!

Andy Murray
Zdroj: Profimedia

Ukázalo se, že nový systém Davis cupu má své mouchy. Kanada místo zápasu odpočívala a pomohla tím USA. Elitní hráči se vyjádřili, že něco takového není fér vůči ostatním.

Kanada vyhrála svůj první duel s Itálií a v zápase se Spojenými státy ovládla i oba souboje ve dvouhře. V tu chvíli měli Kanaďani jisté první místo ve skupině, a nepotřebovali tak nastoupit k závěrečné čtyřhře. Tu tedy kontumačně vyhráli Američané 6:0 6:0.


Jenže letošní systém Davis cupu zohledňuje i skóre. Z každé z šesti skupin postupuje vítěz a do čtvrtfinále se podívají i dva nejlepší týmy na druhých místech. A právě USA byly zvýhodněny, že si ze čtyřhry odnáší výhru bez boje.


Proti tomuto vystoupili i jedni z nejlepších hráčů současnosti. "Mně osobně se to nelíbí. Podle mě by to nemělo být dovolené," postěžoval si Novak Djokovič. "Ta výhra 6:0 6:0 může být velkým rozdílem při výpočtu nejlepších druhých míst, takže cítím, že to není fér," zhodnotil chybu v systému Srb.


Ani Andymu Murraymu se toto vzdání bez boje nelíbilo. "Nemyslím si, že je to dobře," okomentoval situaci Brit. Dodal také, že Kanada by stejně měla dva dny odpočinku, takže nastoupit k zápasu klidně mohli.

Ze strany Kanady to však bylo pochopitelné rozhodnutí, všechny ostatní týmy mají na turnaji pět hráčů, pouze země javorového listu má jen čtyři. Před turnajem se totiž odhlásil Miloš Raonič, takže pro Kanaďany by to bylo zbytečné riziko zranění, když postup z prvního místa měli již jistý.

sup TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:15 01:05

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

 • Nova Sport 2

  • 23:20 02:10

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   02:10

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   03:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Toulouse FC

   09:00

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

Celý Program