nová výzva

Nový soupeř Muradova je ranař. Šanci dostal po knockoutu za 15 vteřin

Muradov vs. Roberson
Zdroj: Instagram / Karl Roberson
Muradov vs. Roberson
Téma:
UFC

Machmud Muradov po dlouhém čekání zná svého soupeře. Český Uzbek je v československé MMA scéně známá osobnost a není třeba ho představovat. Avšak jméno příštího vyzyvatele je pro mnohé velkou neznámou. Přitom Karl Roberson není žádné ořezávátko.

Devětadvacetiletý Karl Roberson (9-2) se k MMA dostal přes kickbox. Rodák z New Jersey přišel do tělocvičny z ulice a podle trenéra Briana Wrighta byl v začátcích hodně nedisciplinovaný. Se svým mentorem ale našel správnou cestu a kariéru nastartoval pěti výhrami v řadě. Pak se účastnil reality show Dana White´s Contender Series 3, kde si 15vteřinovým knockoutem vybojoval vstupenku do UFC.
 

V nejprestižnější organizaci světa už nastoupil do šesti zápasů, ze kterých čtyřikrát odešel vítězně. Naposledy v Moskvě uškrtil domácího Romana Kopylova (8-1), který byl do té doby neporažený. Do duelu s Muradovem půjde se sérií dvou výher. Své dvě dosavadní prohry utrpěl právě submisí.
 

Takhle Karl Roberson trénuje na duel s Muradovem:


 

Dá se předpokládat, že Muradov bude připravený na zemi, v postoji i ve vzduchu. Roberson bude zase těžit ze svého kickboxového zázemí, a navíc nastupuje v opačném gardu.

V duelu bude důležitá vzdálenost a práce přední rukou. Muradov má proti 185 cm vysokému soupeři výškovou převahu a o čtyři centimetry širší rozpětí paží. Taktéž preferuje spíš souboj v postoji a výhoda vzdálenosti mu hraje do karet.

Muradova po dvou úspěšných duelech v UFC čeká těžký oříšek. Nicméně na jeho straně stojí větší zápasová zkušenost, I proto nepochybuje o své výhře. „Tak je to oficiální, 18. dubna jdeme společně za dalším vítězstvím,“ napsal Uzbek s českým srdcem na svůj Instagram.

Muradov (24-6) se s Karlem Robersonem (9-2) střetne 19. dubna na galavečeru UFC 249, kde v hlavním zápase o titul šampiona lehké váhy (do 70 kg) budou zápasit Chabib Nurmagomedov a Tony Ferguson. "Baby K", jak je Robersonovi přezdíváno, bude mít výhodu domácího publika. Ale anii Mach zřejmě v Brooklynu nebude bez podpory, už dnes má spoustu fanoušků po celém světě.

 

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Los Angeles FC - LA Galaxy

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: HSG Wetzlar - MT Melsungen

   12:30

   Magazín Evropské ligy (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Toronto FC

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Sochaux - Amiens SC

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (8)

   11:40

   Engadin Wind - Competition

   12:10

   UFC Unleashed (9)

   13:00

   UFC 254: Chabib vs. Gaethje

   15:35

   NHL: Stanley Cup 2020

Celý program