rozhovor

Muradov promluvil o UFC 249! Přišel o druhý zápas v řadě i honorář

Machmud
Zdroj: Profimedia
Machmud "Mach" Muradov
David Chmátal
David Chmátal
8.4. 2020 7:43
Téma:
UFC

UFC oznámilo novou soupisku pro galavečer s pořadovým číslem 249. Kvůli současné situaci a z ní plynoucích preventivních opatření se několik duelů zrušilo a nahradilo novými. Bohužel odstoupit musel i hrdý reprezentant českých barev Machmud Muradov. Pro televizi Nova promluvil, kam se bude ubírat jeho kariéra.

Muradov měl nastoupit do zápasu v UFC už v březnu, avšak kvůli zranění Carlose Juniora se třetí vystoupení v nejprestižnější MMA organizaci světa přesunulo na 18. dubna. Na UFC 249 měl změřit síly s Karlem Robersonem, nicméně kvůli celosvětové karanténě musel ze zápasu odstoupit, aby neohrozil sebe, okolí a především rodinu. Po dlouhotrvajícím tréninku teď konečně může zařadit volnější tempo.


„Teď si dám pauzu, protože jsem se připravoval na dva zápasy. Nebo pauzu, nepojedu nikam na kemp, ale furt budu makat, běhat a tak. Zůstanu aktivní, protože jak virus skončí začnu hned zase zápasit,“ prozradil Mach své vyhlídky do budoucna. Místo tréninkem nabitého programu, se v karanténě bude o to víc věnovat své těhotné přítelkyni Monice Bagárové.

V nejprestižnější MMA organizaci absolvoval zatím dva zápasy ve střední váze (do 84 kg). Debut s Italem Di Chiricem vyhrál na body a Trevora Smithe pak knokautoval ve třetím kole. Ačkoli je Mach zvyklý na vysoké zápasové tempo a v UFC naposledy zápasil v prosinci 2019, do nové výzvy se hned nehrne. Raději vyčká, až se zlepší současná situace. „Nový termín hledat nebudu. Teď je těžké období pro všechny,“ přiznal Mach.

Prezident UFC Dana White přišel s šíleným řešením, jak zachovat plánované galavečery. Pro zápasníky mimo USA zajistil soukromý ostrov, kde chce každý týden pořádat jednu akci. Tím by teoreticky Mach mohl obejít cestovní omezení, ale s vidinou brzkého narození potomka nehodlá nic riskovat.

„Ten ostrov, no tam bychom stejně byli všichni společně. Pak zase letět zpátky a tak. Nechci takto riskovat. Zatím počkám, co bude dál a uvidíme,“ komentoval Mach netradiční řešení Dany Whitea.

UFC se rozhodla některým zápasníkům vyplatit slíbenou mzdu za zrušené zápasy plánované na galavečer v Londýně. Muradov však podobné hezké gesto v těžkých časech nečeká.

„Honorář mi určitě nevyplatí, ale to nevadí. Chápu je. Každý zažívá těžké období. Nechci teď řešit nic finančního. Mám se dobře a čekám nový přírůstek. Hlavně myslím na své zdraví a své blízké. Stejně tak přeju všem ať jsou zdraví a sedí doma,“ vzkázal první Uzbek v UFC.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program