Zranění soupeře

Proč přišel Muradov o zápas? Jeho soupeř podal strohé vysvětlení

Machmud Muradov vyzve Antonia Carla Juniora (vlevo)
Zdroj: profimedia.cz/koláž tn.cz
Machmud Muradov vyzve Antonia Carla Juniora (vlevo)

Nováček v UFC Machmud Muradov přišel o svůj třetí zápas. Jeho soupeř Antonio Carlos Junior ze společného duelu na galavečeru v Brazílii vycouval. Prý kvůli zranění. Ale informací o jeho zdravotním stavu je pomálu.

Český Uzbek Muradov (24-6-0) se měl 14. března postavit 14. zápasníkovi střední váhy (do 84 kg). Antonio Carlos Junior (10-4-1NC) týden po ohlášení jejich zápasu však oznámil, že musí odstoupit kvůli zranění. Mach tak na své třetí vystoupení v nejprestižnější MMA organizaci světa musí ještě chvíli počkat.
 

O zrušení zápasu informoval Mach na svém Instagramu. Ze strany Carlos Jr. se objevilo vysvětlení v komentářích pod jeho fotkou. Fanouškovi na dotaz, co se mu stalo, odpověděl krátce: „Poranil jsem si koleno.“

Mach situaci respektuje. „To k tomuhle sportu patří a já bych mu rád popřál brzké uzdravení. Snad se ještě někdy utkáme,“ poslal vzkaz svému rivalovi. Dále Muradov ujistil fanoušky, že nadále trénuje a čeká na další nabídku. Uzbek s českým srdcem měl svůj UFC debut v září 2019 a podruhé se představil v prosinci minulého roku. Oba zápasy vyhrál.

Zranění se v profesionálním sportu stává každou chvíli. V MMA není výjimkou odstoupení soupeře ze zdravotních důvodů jen pár dnů před zápasem. Naštěstí Carlosova omluva přišla dost brzo a tým Muradova má tak dostatek času na domluvení zápasu v podobném termínu.
 

DC TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 02:10 03:50

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   03:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Toulouse FC

   09:00

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

   12:00

   Element (405)

Celý Program