Příprava pokračuje

Muradov maká i mimo posilovnu. Činky vyměnil za kmeny stromů

David Chmátal
David Chmátal
13.4. 2020 14:25
Téma:
UFC

UFC zápasník Machmud Muradov nelení ani během karantény a udržuje se v kondici, jak jen může. Uzavření posiloven kompenzuje venkovním cvičením. Činky nahradil pokácenými stromy a dal si pořádně do těla.

Profesionální zápasníci po celém světě se potýkají s problémem uzavření tělocvičen a zrušením plánovaných zápasů. Avšak i v nepříznivé situaci musí zůstat aktivní. Někdo trénuje doma, někdo má výhodu vlastní posilovny. Muradov, který MMA dovednosti zlepšuje v pražském Monster gymu, doplnil přípravu o venkovní silově-kondiční cvičení.
 

Večerní trénink 8 km běh a pak práce s váhou v lese. Stále makám a jdu za svým snem,“ napsal na svůj instagram, kde se s fanoušky o inspirativní trénink podělil. Kmeny stromů Muradovovi posloužily jako závaží pro tlaky, dřepy, výpady a mrtvé tahy. Silový trénink doplnil o stínový box.

Muradov (24-6) jako první Uzbek nastoupil v UFC, ale v nejprestižnější MMA organizaci na světě reprezentuje i českou vlajku. Od debutu v září 2019 stihl ještě jeden zápas, nicméně třetí vystoupení se mu dvakrát odložilo.
 

Původně měl v březnu nastoupit na galavečeru v Brazílii, avšak jeho soupeř Antonio Carlos Junior (10-4-1NC) odstoupil kvůli zranění. Náhradní duel Mach dostal s Karlem Robersonem (9-2) na UFC 249, které se mělo konat 18. dubna, ale i to bylo kvůli současné situaci zrušeno.

Mach v rozhovoru pro televizi Nova přiznal, že raději počká, než aby riskoval zdraví své rodiny cestováním. Termín dalšího zápasu tak záleží na vývoji současné situace. V podcastu Ondřeje Novotného zápasník prozradil, že mu UFC přislíbilo místo na jednom z prvních dvou konaných galavečerů.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   02:05 04:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   10:45

   MotoGP - VC Německa (závod Moto3)

   11:30

   MotoGP - VC Německa (závod Moto2)

   12:15

   MotoGP - VC Německa (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks

   01:30 03:30
   09:00

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (2)

   10:50

   RunTour - Brno

   11:00

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - SG Flensburg - Handewitt

   12:25

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem

Celý program