Blog Názory expertů

Muguruzaová: Vaše typická vítězka Wimbledonu, říká Jan Velart

Jan Velart
Zdroj: Nova Sport
Téma:

Jestli jste měli rádi éru Martiny Navrátilové, Steffi Grafové nebo Sereny Williamsové, není současný ženský tenis není pro vás. Je to tenis plný překvapení a nejistoty. Čerstvá vítězka Wimbedonu to jen dokládá.

Jak je možné, že současná světová jednička Karolína Plíšková nevyhrála ani jeden grandslam a na Wimbledonu vypadla už ve druhém kole? Nebo že bookmakeři vypisovali nejvyšší kurzy na vítězství na Petru Kvitovou- hráčku, která nebyla zpět na kurtech ani měsíc a ani svým nešťastným zraněním neměla kdovíjakou formu?

 

Jsou to legitimní otázky, které jsou ale odrazem současného ženského tenisu. Ten po odchodu Sereny Williamsové na mateřskou dovolenou vstoupil do éry nebývalé otevřenosti. Tipnout si vítězku Wimbledonu? Velké dilema! Před turnajem byste našli deset, možná patnáct hráček, se kterými bylo nutné počítat. Vítězka Garbiňe Muguruzaová by přitom mezi nimi ani nemusela být.

 

 

Copak byste si vsadili na někoho, kdo na květnovém grandslamu v Paříži vypadal v osmifinále totálně ztracený a prohrál s domácí Mladenovičovou, protože měla obrovskou podporu publika?


"Diváci byli dnes stejně velkým soupeřem jako Kristina," přiznala se po zápase ke své labilitě.

 

Vsadili byste si na někoho, kdo těsně před Wimbledonem v Eastbourne prohrál hned v prvním kole 1:6 a 0:6? Muguruzaová zrovna nezářila ani během Wimbledonu a jako dominantní hráčka vypadala vlastně až v semifinále proti Slovence Rybárikové. Její kobercové nálety na Venus Williamsovou ve druhém setu finálového zápasu byly stejně úchvatné jako naprosto neočekávané.

 

Nyní je Muguruzaová jedinou hráčkou na světě, která porazila v grandslamovém finále jak Serenu, tak Venus Williamsovou. Přitom kromě dvou titulů z majorů (vedle Wimbledonu získala ještě Roland Garros v roce 2016) vyhrála už jen jeden významný podnik a to Peking v roce 2015. Její kariéra je prošpikovaná turnaji, ve kterých vypadla nečekaně velmi brzy a po velmi zoufalém výkonu.

 

Sama při děkovné řeči mluvila o tom, jak moc pro ní znamenají grandslamy, které hltala už v době, kdy byla silnou a nezdolnou šampionkou její soupeřka Venus Williamsová. Aby se sama stala někým takovým, bude muset zapracovat na svém výkonu i mimo grandslamy.
 

Související témata:
Jan Velart TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Jorge Lorenzo - Válečník

   01:05 02:30
   02:30

   Michelin Virtual British Grand Prix

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - HSG Wetzlar

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:30 01:40
   01:40

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

Celý program