Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Blog Názory expertů

Muguruzaová: Vaše typická vítězka Wimbledonu, říká Jan Velart

Jan Velart
Zdroj: Nova Sport

Jestli jste měli rádi éru Martiny Navrátilové, Steffi Grafové nebo Sereny Williamsové, není současný ženský tenis není pro vás. Je to tenis plný překvapení a nejistoty. Čerstvá vítězka Wimbedonu to jen dokládá.

Jak je možné, že současná světová jednička Karolína Plíšková nevyhrála ani jeden grandslam a na Wimbledonu vypadla už ve druhém kole? Nebo že bookmakeři vypisovali nejvyšší kurzy na vítězství na Petru Kvitovou- hráčku, která nebyla zpět na kurtech ani měsíc a ani svým nešťastným zraněním neměla kdovíjakou formu?

 

Jsou to legitimní otázky, které jsou ale odrazem současného ženského tenisu. Ten po odchodu Sereny Williamsové na mateřskou dovolenou vstoupil do éry nebývalé otevřenosti. Tipnout si vítězku Wimbledonu? Velké dilema! Před turnajem byste našli deset, možná patnáct hráček, se kterými bylo nutné počítat. Vítězka Garbiňe Muguruzaová by přitom mezi nimi ani nemusela být.

 

 

Copak byste si vsadili na někoho, kdo na květnovém grandslamu v Paříži vypadal v osmifinále totálně ztracený a prohrál s domácí Mladenovičovou, protože měla obrovskou podporu publika?


"Diváci byli dnes stejně velkým soupeřem jako Kristina," přiznala se po zápase ke své labilitě.

 

Vsadili byste si na někoho, kdo těsně před Wimbledonem v Eastbourne prohrál hned v prvním kole 1:6 a 0:6? Muguruzaová zrovna nezářila ani během Wimbledonu a jako dominantní hráčka vypadala vlastně až v semifinále proti Slovence Rybárikové. Její kobercové nálety na Venus Williamsovou ve druhém setu finálového zápasu byly stejně úchvatné jako naprosto neočekávané.

 

Nyní je Muguruzaová jedinou hráčkou na světě, která porazila v grandslamovém finále jak Serenu, tak Venus Williamsovou. Přitom kromě dvou titulů z majorů (vedle Wimbledonu získala ještě Roland Garros v roce 2016) vyhrála už jen jeden významný podnik a to Peking v roce 2015. Její kariéra je prošpikovaná turnaji, ve kterých vypadla nečekaně velmi brzy a po velmi zoufalém výkonu.

 

Sama při děkovné řeči mluvila o tom, jak moc pro ní znamenají grandslamy, které hltala už v době, kdy byla silnou a nezdolnou šampionkou její soupeřka Venus Williamsová. Aby se sama stala někým takovým, bude muset zapracovat na svém výkonu i mimo grandslamy.
 

Jan Velart TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Washington Capitals - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

   11:30

   Cricket Champions League

   12:00

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   12:45

   Element (398)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:35

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

   10:35

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   12:05

   Rychlá kola (10)

   12:30

   Off-road Maraton (6)

   13:00

   GCF 50 - Cage Fight Příbram

   15:00

   UFC Now (20)

Celý Program