Karolína Muchová
Otava redakční fotka
Marek Otava
2.9. 2020 7:09

Tenistka Karolína Muchová si hned v prvním kole připsala cenné vítězství, vyřadila totiž dvojnásobnou vítězku US Open Venus Williamsovou. Ostatním českým tenistům se však nedařilo, v prvním kole skončil Jiří Veselý i Kateřina Siniaková a Kristýna Plíšková.

Česká tenistka Karolína Muchová vstoupila do amerického grandslamu skvělým způsobem. V prvním kole ji sice los přiřadil zkušenou a těžkou soupeřku. 24letá hráčka, která je v žebříčku WTA na lepším umístění, se však slavného jména nezalekla. V první setu vyhrála nad Venus Williamsovou 6:3.

Ve druhé sadě však dvojnásobná vítězka US Open vedla už 3:1. Muchová však zabrala a vývoj skóre otočila ve svůj prospěch, nakonec získala i druhý set a postupuje do druhého kola, kde ji čeká Ruska Kalinská.

Ostatní zápasy však nebyly pro českého fanouška příliš potěšující. V turnaji končí hned trojice českých tenistů. Jiří Veselý nestačil ve třech setech na Francouze Mouteta, Kateřina Siniaková pak nedokázala vzdorovat Estonce Kanepiové.

V prvním kole končí také Kristýna Plíšková, která měla výborně rozehrané utkání proti favorizované Vekičové. Úvodní set česká hráčka vyhrála, druhou sadu však ztratila v tie-breaku a nakonec prohrála po více jak dvou hodinách 1:2 na sety.