Muchová stoupá žebříčkem! Po podařeném AO je na svém maximu

Po nejlepším grandslamu v kariéře vystoupala Karolína Muchová na své žebříčkové maximum. Semifinálový úspěch na Australian Open vynesl 24leté sympatické tenistce 22. pozici a o pět míst si tak polepšila.
Nejvýše postavenou Češkou je stále Karolína Plíšková, která zůstává i nadále šestá. O dvě místa se propadla Petra Kvitová, která uzavírá první desítku.
Vítězka prvního grandslamu sezóny Naomi Ósakaová je momentálně světovou dvojkou. Jednička se nezměnila. Stále vede Australanka Ashleigh Bartyová, která ve čtvrtfinále prohrála právě s Muchovou.
A jak si vedou další Češky? Dvacátá je Markéta Vondroušová, o jedno místo se propadla Barbora Strýcová, která tak je 39. O dvě místa si naopak polepšila Marie Bouzková, kterou najdeme na 48. místě.
V první stovce najdeme ještě Barboru Krejčíkovou, která si o čtyři pozice pohoršila a je 63. Propadly se i další Češky. O šest míst, na 68. místo, se propadla Kateřina Siniaková a o dvě Kristýna Plíšková. Ta je 75.
Mezi muži je světovou jedničkou stále neochvějně Novak Djokovič, který v Austrálii vybojoval už svůj devátý titul. Polepšil si finalista Daniil Medveděv, který je světovou trojkou.
Českou mužskou jedničkou je Jiří Veselý, jenž je 69. Největším skokanem v žebříčku je jednoznačně ruské překvapení Aslan Karacev, který poskočil o neuvěřitelných 72 pozic! Aktuálně mu patří 42. místo.
Letošní Australian Open naprosto suverénně ovládl fenomenální Novak Djokovič:
TV program


-
Nova Sport 1
-
Ranní sportovní noviny
09:00 09:0509:05NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights
11:00Ranní sportovní noviny
11:05ATP Tour 250
12:35ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open
14:05Překvapení evropského fotbalu (1)
-
-
Nova Sport 2
-
NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens
04:05 06:4509:00ATP Tour 250
10:30LAAX Open
11:00NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens
12:40FIA - Pure Motorsport
13:10Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal
-