wimbledon

Muchová ovládla maratonské derby, postupuje i Strýcová, Kvitová končí

Wimbledonská jízda dvaadvacetileté Karolíny Muchové pokračuje. Nezastavila jí ani krajanka Karolína Plíšková, kterou porazila 4:6, 7:5 a 13:11 a ve čtvrtfinále vyzve Ukrajinku Elinu Svitolinovou. Postupuje také Barbora Strýcová, která si poradila s Belgičankou Mertensovou.Končí naopak Petra Kvitová, která nestačila na Johannu Kontaovou.

Petra Kvitová zvládla první set poměrem 6:4, když sebrala své soupeřce podání v tu nejdůležitější chvíli. Další dvě sady ale česká tenistka tahala za kratší konec a Britka ji přejela poměrem 6:2 a 6:4.

Plíšková vlétla do zápasu jako uragán a své o pět let mladší soupeřce vzala hned první podání. Muchová se ale nedala a servis si okamžitě vzala zpět. První set byl vyrovnaný až do konce a Plíšková ho nakonec ovládla poměrem 6:4.

I ve druhé sadě bojovaly obě Češky až do samotného závěru. V tom se ale radovala Muchová. Rozhodnout tak musel třetí set, který se překlopil do tenisového maratonu. Ten ukončila až Karolína Muchová za stavu 13:11 prasátkem a postoupila do čtvrtfinále, ve kterém narazí na Elinu Svitolinovou.

Dál jde také Barbora Strýcová, která ukázala, že má srdce bojovnice, když v osmifinále s Mertensovou prohrála první set, ale zápas nakonec dokázala srovnat a nakonec zvítězit. A to i přes to, že ve druhé sadě prohrávala už 2:5.

Čtyřiattřicetiletá rodačka z Plzně uhrála mimo jiné devět her v řadě a i díky tomu zaslouženě postoupila do čtvrtfinále turnaje ve slavném All England Clubu, ve kterém vyzve vítězku zápasu mezi Petrou Kvitovou a Kontaovou.