Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 6. 2018
fotbal MS ve fotbale 2018

Brazílie, Německo, Argentina... Kdo ovládne fotbalové MS?

Neymar, Löw, Messi
Zdroj: profimedia.cz

Už dnes startuje 21. fotbalové mistrovství světa, jehož hostitelem je premiérově Rusko. To ale patří mezi outsidery a už jen postup ze skupiny by se u něj dal považovat za úspěch. Které týmy naopak patří mezi nejvytší favority na celkové vítězství?

Od roku 1978 se pouze Francii před dvaceti lety povedlo jako hostitelské zemi dostat až do finále a navíc získat titul. A ani tentokrát se neočekává, že by Rusko mělo doma dosáhnout většího úspěchu, zvlášť když domácí výběr vyhrál jediný z posledních 10 zápasů před turnajem a loni v generálce na Poháru FIFA nepostoupil ze skupiny.

Anketa

Kdo vyhraje fotbalové MS?

Hlasovalo 188 lidí.

Proto nebudou Rusové pod takovým tlakem jako před čtyřmi lety Brazilci. Ti tehdy selhali v semifinále s Německem, ale tentokrát jsou opět hlavním favoritem díky velmi dobré formě pod vedením trenéra Tita. Z posledních 20 zápasů prohráli jediný a v 15 případech ani neinkasovali. Gól nedostali už 477 minut a mohou snít o rekordním šestém titulu mistrů světa.

"Musíte věřit a snít. Sníme o tom víc a víc. Snění přeci není zakázáno," prohlásila největší brazilská hvězda Neymar. "Hodně jsme se poučili z roku 2014. Tentokrát jsme jiný tým. Naším cílem je titul, ale víme, že je k tomu stále dlouhá cesta. Věřím ale, že nás čeká skvělý šampionát, a pokusíme se ho zakončit nejlepším možným způsobem. Tedy ziskem trofeje," řekl obránce Thiago Silva.

Velká očekávaní vyvolávají dvě největší hvězdy současnosti. Lionel Messi touží konečně dotáhnout Argentinu k titulu, poté co před čtyřmi roky nestačili Jihoameričané ve finále na Němce. Portugalec Cristiano Ronaldo by zase rád zopakoval triumf z mistrovství Evropy 2016. V sezoně se s oběma útočníky pral o roli největší hvězdy i Egypťan Muhammad Salah, u něj je otázkou, v jaké bude formě po zranění z finále Ligy mistrů. Od jeho týmu se nicméně umístění na předních příčkách neočekává.

Kterých sedm týmů naopak patří mezi nejžhavější kandidáty na zisk zlatých medailí? 
fre, ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:35 04:15

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

 • Nova Sport 2

  • 01:15 03:45

   Premier League Darts 2019

   09:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

   11:25

   UFC Now (12)

   12:15

   Truck Racing Magazine (2)

   12:35

   Off-road Maraton (1)

Celý Program