Publikováno 8. 5. 2017
Hokej Mistrovství světa

MS 2017: Kanada nasázela soupeři šest gólů, stejně tak i Rusko!

Nathan MacKinnon

Hokejisté Ruska i Kanady pokračují na mistrovství světa 2017 ve spanilé jízdě. Dva největší kandidáti na celkového vítěze dnes nasázeli svým soupeřům šest gólů. Od zámořského týmu to schytali Bělorusové, svěřenci Olega Znaroka zase přehráli Němce.

Bělorusko - Kanada 0:6

Kanaďané měli po celý zápas převahu a do vedení se dostali v páté minutě. Marner nabil na pravý kruh Pointovi, který tvrdou ránou trefil přesně pravý Karnauchovovy branky. Bělorusům se pak ale dařilo bránit těsnou ztrátu a měli možnost vyrovnat při Marnerově trestu, ale přesilovku nezužitkovali.

Bělorusové byli v ofenzivě podobně neaktivní jako proti v sobotu Česku (1:6), kdy vyslali jen sedm střel na branku. Ve druhém dějství definitivně ztratili naděje na překvapení. Při Kovyršinově trestu ještě odolali, ale Volkov se ve 25. minutě vracel z trestné lavice už po 14 vteřinách. Z levého kruhu trefil protější horní roh rychlou střelou zápěstím MacKinnon.

Tým kouče Jona Coopera zápasu vládl a ve 36. minutě se už popáté na turnaji trefil MacKinnon, jenž tentokrát dotlačil do branky puk, který se snažil Karnauchov přikrýt pod betonem. V závěrečném dějství si ještě Kanada vylepšila skóre třemi góly. Skinner zužitkoval před brankou MacKinnonovu ideální přihrávku, v přesilovce zamířil do odkryté branky Giroux a z mezikruží se prosadil ještě Point.

Bělorusové tak i potřetí za sebou museli strávit proti Kanadě na světovém šampionátu debakl a znovu nedokázali skórovat. Loni v Petrohradu prohráli 0:8 a o rok dříve v Praze 0:9.

Německo - Rusko 3:6

Rusům hodně pomohl nástup do utkání, když už po 64 sekundách skóroval zblízka nikým nekrytý Šipačov. Rieder mohl vyrovnat, ale nedal. V polovině 14. minuty skončil zápas pro dva hráče: Hager nešetrně podkopl Mozjakina, jenž spadl z výšky nekontrolovaně na záda, a byl vyloučen do konce utkání. Ruský kapitán se však zvedl jen velmi ztěžka a rovněž on zamířil do kabin.

Pětiminutové oslabení na straně Německa zkrátil menší trest mstitele Plotnikova, ale i během tříminutové hry pět na čtyři stihli skórovat opět Šipačov, který procedil puk pod rukou Greisse, a i samotný Plotnikov, který tečoval puk těsně před strážcem branky domácích.

Zkraje druhé třetiny odešel do kabiny zraněný Rieder. Ve 27. minutě Plotnikov nezamířil ve velké šanci přesně a zhatil tak koncovku povedené individuální Tkačovovy akce. Ve 32. minutě sborná zvýraznila vedení, když Panarin v další přesilovce střelou nejprve vyřadil ze hry bránícího Plachtu a vzápětí našel Guseva, který do odkryté branky zvýšil už na 4:0.

Jen pár vteřin nato se Gusev dostal do úniku, zkusil zakončit mezi betony, Greiss je však sklapl k sobě včas. Ve 36. minutě se ve zcela totožné situaci ocitl Kučerov, a jako kdyby chtěl o rok staršímu spoluhráči ukázat, jak si v takovou chvíli počínat - Greisse překonal parádním bekhendovým blafákem.

Třetí dějství nabídlo za rozhodnutého výsledku bezstarostný hokej, při němž Rusové značně polevili a Němci toho dokázali využít. Ve 46. minutě se prosadil dorážející Macek. Pak Gogulla v přesilovce mezi kruhy tečoval Ehrhoffovo nahození a snížil na 2:5. Kučerov se následně prosadil dorážkou a skóre uzavřel 50 sekund před závěrečnou sirénou Tiffels.