nečekaný zvrat

Mrtvý fotbalista je naživu! Jeho falešnou smrt prý zařídila exmanželka

Hiannick Kamba. Vlevo v době, kdy působil v mládeži Schalke 04, vpravo pak v týmu VfB Hüls
Zdroj: Twitter T.Kia Wesley Jr./koláž TN.cz
Václav Trousil
Václav Trousil
Publikováno 5. 5. 2020
Téma:

Bývalý fotbalista Hiannick Kamba byl 9. ledna 2016 prohlášen za mrtvého. Tehdy devětadvacetiletý Konžan údajně tragicky zahynul ve své rodné zemi při autonehodě. Jeho smrt byla ale zfalšovaná a hlavní podezřelou se stala jeho exmanželka, která za smrt svého bývalého muže vyinkasovala od pojišťovny na životním pojištění šestimístnou částku. Teď se celým případem začala zabývat německá prokuratura.

První informace o tom, že Kamba žije, se objevily už v roce 2018. Tenkrát se Kamba v Kongu přihlásil na německé velvyslanectví se žádostí vrátit se zpátky za prací do Německa. Úředníkům už tehdy musel vysvětlit důvody své falešné smrti.
 

„Kamba uvedl, že ho jeho společníci nechali samotného ve vnitrozemí Konga. Vzali mu peníze, telefon, doklady, prostě všechno a ujeli,“ řekla německá státní zástupkyně Anette Milková, která se nyní případem zabývá. 

Podle ní je hlavní podezřelou Kambova exmanželka. Ta si totiž uvědomila, že na smrti tehdejšího manžela může vydělat. Pojišťovně dodala veškeré dokumenty, které Kambovu smrt potvrdily. Na oplátku vyinkasovala šestimístnou částku. Konkrétní hodnotu zahraniční média nezveřejnila.

 

Nyní je však obžalována z podvodu. Naopak Kamba má v případu vypovídat jako svědek.


Kamba se před nedávnem opravdu do Německa vrátil. Jeho žádosti bylo vyhověno a bývalý hráč juniorských výběrů Schalke 04, kde byl mimo jiné spoluhráčem Manuela Neuera, se usadil v městě Gelsenkirchen, kde začal pracovat jako chemický technik v energetické společnosti.

 

Ačkoliv pochází Kamba z Konga, vyrůstal v Německu, kam jeho rodiče utekli v roce 1986. O devatenáct let později (2005) však byli rodiče deportováni zpátky. Kamba v Německu zůstal, tehdy působil v mládeži Schalke 04.


Do hlavního týmu se ale nikdy neprobojoval a střídal kluby v nižších amatérských soutěžích. Naposledy hrál fotbal za VFB Hüls z osmé nejvyšší ligy. A právě tento klub na svých stránkách v roce 2016 informoval o jeho údajné tragické smrti.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Katalánska (závod MotoGP)

   14:45 16:00
   16:00

   Florbal: SPV - TPS

   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   14:55 16:55
   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

Celý program