Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 9. 2018
Následky pádů

Ostrá slova otce snowboardistky: Za sebevraždu může závodění

Ellie Soutter
Zdroj: facebook

V okruhu nejbližších měla oslavit své osmnácté narozeniny. Místo oslavy ale přišlo zděšení. Talentovaná snowboardistka Ellie Soutter spáchala sebevraždu. Teď přišel její otec s děsivou zprávou. Za sebevraždu možná může zranění ze závodů.

Ellie byla velkým talentem a tvrdě na sobě pracovala. Na nejbližší olympiádě mohla být velkou soupeřkou Evy Samkové. Jenže v den svých osmnáctých narozenin zemřela.


„Tenhle krutý svět mi vzal moji spřízněnou duši. Byl jsem tak pyšný na to, co tahle mladá dáma dokázala a kam směřovala. Ellie, budeš mi chybět daleko víc, než si vůbec dokážeš představit,“ komentoval smrt Ellie člověk, kterého nejvíce zasáhla. Její otec.


A on teď přišel s šokující zprávou. K sebevraždě jí prý mohly dovést následky zranění ze závodění. „Pětkrát ji letecky odváželi ze svahu a vždy to bylo kvůli zranění hlavy,“ prozradil Tony Soutter pro The Sundy Times.


„Sedm hodin po pádu mě nepoznala. Měla šílené bolesti hlavy a problémy se spaním,“ popisoval Tony následky jednoho z pádů. A i proto kývl Univerzitě v Bostonu na prosbu, jestli by mohli po smrti prozkoumat mozek Ellie a zjistit, jestli netrpěla CTE, takzvanou boxerskou demencí.

 

 


A v Bostonu zjistili, že touto nevyléčitelnou nemocí trpěla. „Kdybych o CTE věděl, nadobro bych jí závodění vymluvil,“ smutní nyní Tony.


„Tony pro ni chtěl vždy to nejlepší a nikdy na ní nevyvíjel žádný tlak. Chtěl aby byla šťastná. A ona milovala sport,“ vzpomíná Tonyho bratr Jeremy.

„I přesto měla pocit, že pokud vynechá trénink, nebo nevyhraje, tak ho zklame,“ přiznal Jeremy. Přitom financování prý nikdy nebylo problémem. I přes to, že pro sportovce, jako je Ellie, neexistuje žádná podpora. A to je důvod, proč založil Tony po smrti své dcery The Ellie Soutter Foundation. Nadaci, která v Anglii podporuje mladé sportovce.

 

hp TN.cz