nova sport noc v nhl

Mrázkův parťák zamkl bránu a Detroit má play-off na dosah

Jimmy Howard proti Philadelphii
Zdroj: NHL media

Klíčové utkání v boji o jedno z posledních volných míst v play-off zvládli lépe hokejisté Detroitu. Red Wings můžou děkovat především Jimmymu Howardovi, který nepustil za svá záda ani jeden ze střeleckých pokusů Philadelphie.

Přitom Flyers byli před dnešním zápasem pro Red Wings strašákem. V probíhající sezóně s nimi hráli dvakrát a ani jednou je nedokázali zdolat.

První krok k přepsání letošních nepříznivých statistik udělal v sedmé minutě Helm, kterému před bránu namazal jeden z tísněných obránců Philadelphie, a detroitský útočník zblízka propálil Masona.

Druhý gól přišel v úvodu druhého dějství. Detroitští šli sice do oslabení, to ale nezabránilo Athanasiouovi, aby předvedl své umění. Sólo, k němuž se dostal díky chybě Jakuba Voráčka, zakončil efektní kličkou Masonovi, která se o zlomek vteřiny později ukázala i jako efektivní - 2:0.

Ve zbytku zápasu byli diváci v Joe Luis Areně svědky množství šancí na obou stranách, jak Howard, tak Mason však už své týmy drželi. Definitivní tečku za utkáním udělal v power play Quincey.

Detroit tak po výhře drží třetí místo v Atlantické divizi, dva body před Bostonem a právě Philadelphií. V případě jakéhokoliv vítězství v Bostonu, s nímž se utkají v noci na pátek, si zajistí místo v play-off. Pro Red Wings by šlo o pětadvacátou účast v bojích o Stanley Cup v řadě.

Úplně poslední zápas v aréně Rexall Place odehráli hokejisté Edmontonu. A loučení s domovským stánkem jim vyšlo na výbornou. Na první gól sice bezmála sedmnáct tisíc diváků čekalo až téměř do poloviny utkání, pak ale byli svědky dominance domácích. Oilers nakonec soupeře z Vancouveru dokonale rozebrali a vyhráli 6:2.

V posledním utkání programu se radovali hosté. Toronto sice nad Columbusem vedlo od počátku druhé třetiny, Blue Jackets ale zápas pěti brankami otočili. Oba celky však už mají dávno jistotu, že pro ně letošní sezóna skončí se závěrem základní části.