nevzdává se

Mrazivá zpověď hokejisty Buchtely: Ve dvaceti bojuje s rakovinou na srdci

Ondřej Buchtela na mistrovství světa U18
Zdroj: Profimedia
Ondřej Buchtela na mistrovství světa U18
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 5. 6. 2020
Téma:

Nadějný hokejista Ondřej Buchtela přišel s šokující zprávou. Obránce, který si zahrál nejvyšší českou soutěž již ve třech sezonách, čeká těžší boj, než ten který sváděl na kluzištích, musí se poprat s rakovinou. Lékaři mu našli zhoubný nádor na srdci.

Rodáka z Ústí nad Labem pro dospělý hokej připravili Piráti Chomutov. Ondřej Buchtela si prošel všemi mládežnickými reprezentacemi a měl slibně rozjetou kariéru, jenže stopku mu nyní vystavila zákeřná nemoc.


"Důvodem proč teď netrénuji, nejsem aktivní na soc. sítích a nevycházím z domu, a když už tak jen na vozíku, je RAKOVINA," oznámil veřejně na svém instagramu s tím, že informace by se na veřejnost stejně dostala.


"Lékaři mi diagnostikovali zhoubný nádor na srdci. Poslední 2 týdny byly hodně zvláštní pro mě i pro celou rodinu. Jestli se dá život během 2 dnů přehodit vzhůru nohama a úplně od základu zpřeházet priority, tak Vám říkám že to jde," pokračoval ve své zpovědi nadaný obránce."Ve 20 letech raka nečekáte ale když přijde nezbývá nic jiného než bojovat. Není čas litovat se, ptát se proč zrovna já a ne ten druhej, prostě a jednoduše BOJOVAT!!" dodal odhodlaně.

Poslední sezonu bojoval v druhé nejvyšší české soutěži za Benátky nad Jizerou, ale nyní ho čeká boj mnohem důležitější. "Drž se a bojuj, Buchto!" vzkázali mu na facebooku Piráti Chomutov. I my se připojujeme a přejeme hodně zdraví!
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC 253: Adesanya vs. Costa

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program