NHL Play off

Mrázek zářil a vychytal čisté konto, San Jose přejelo Colorado

Petr Mrázek

Petr Mrázek má obrovskou zásluhu na zisku prvního bodu Caroliny v sérii s Islanders. Český brankář nepustil za svá záda ani jednu střelu a Hurricanes vyhráli 1:0 po prodloužení. Výhru slaví také San Jose, které zdolalo Colorado 5:2.

Forma Petra Mrázka neustále roste a poté, co pomohl vyřadit obhájce Stanley Cupu z Washingtonu teď zatápí i střelcům Islanders. A už první zápas série mezi Carolinou a Islanders naznačil, jak budou brankáři v této sérii důležití.

Na jedné straně Švéd Robin Lehner, brankář, který se dostal z těžkých depresí a žhavý kandidát na zisk Vezina Trophy a na druhé sedmadvacetiletý Čech. A ten byl v prvním zápase úspěšnější. První veledůležitý zákrok předvedl už v šesté minutě.

To se před ním objevil úplně volný Filppula, rodák z Ostravy ho ale reflexivně vychytal. A nevyšli si na něj ani ostatní střelci Islanders. Jenže na druhé straně zářil také Lehner. Na konci druhé třetiny sice Mrázek kapituloval, rozhodčí po faulu právě na něj ale gól neuznali.

Bezbrankový zápas nakonec muselo rozhodovat prodloužení. To hned v úvodu přesnou střelou od mantinelu rozhodl Jordan Staal a Hurricanes vedou 1:0.

Ve druhém zápase diváci viděli hned sedm branek. A první už ve třetí minutě, kdy Borque dorazil Makarovovu střelu a Colorado se dostalo do vedení. Moc dlouho ale nevydrželo. Po dvanácti minutách vyrovnal Nyquist.

Hosté šli do vedení ještě jednou. Z kraje druhé třetiny se prosadil Wilson, to ale bylo také naposledy, co se Colorado radovalo z gólu. Od té doby pálili pouze hokejisté San Jose. Ještě do konce druhé třetiny se zásluhou Thorntona, Labanca a Burnse dostali do vedení 4:2 a to už nepustili. V závěru do prázdné brány potvrdil vítězství Meier. Tomáš Hertl nebodoval.