nhl Noční zápasy

Mrázek Washington nezastavil, Ovečkin je blízko padesátce

Petr Mrázek
NHL

Tahle noc se v NHL do české historie rozhodně nezapíše. Petr Mrázek se s Carolinou postavil proti Vránově Washingtonu a padl 1:4. Výhru neslaví ani David Kämpf. Jeho Chicago prohrálo s Arizonou 1:0.

Mrázek poprvé kapituloval v 17. minutě, kdy se prosadil Oshie. Těsně před koncem druhé třetiny ale Hamilton vyrovnal a vypadalo to na pořádné drama. V závěrečné části ale dominovali Capitals.

Nejdříve se prosadil ruský kanonýr Ovečkin a do padesáti gólů v jedné sezoně mu chybí už jen jedna trefa. Na nejlepšího střelce NHL v závěru navázal Carlson a Backstrom. Washington tak vyhrál 4:1 a je blízko jistotě postupu do play off.

Parádní show viděli diváci v Edmontonu. Viděli hned 12 gólů a výhru domácích k tomu. Los Angeles Kings odjíždělo domů s výpraskem 8:4.

Přitom šli Kings rychle do vedení. Už ve třetí minutě skóroval Iafallo. Jenže potom se Oilers rozjeli a do první sirény skórovali hned pětkrát! O osudu utkání tak bylo rozhodnuto.

I ve druhé třetině to byl gólostroj. Za Edmonton pálil McDavid s Draisaitlem, Kings dostali do zápasu Doughty, Brown a Grundstrom. V závěrečné části se ještě jednou prosadil Leon Draisatl a uzavřel tak svůj parádní večer, ve kterém vstřelil tři góly a na jeden nahrál. Hattrick nastřílel i Ryan Nugent-Hopkins.

To, že stačí na dva body i jeden gól, dokázali hokejisté Arizony. Fanoušci na jihozápadě USA čekali na gól až do třetí třetiny. To se trefil Nick Cousins a rozjásal domácí fanoušky. V dresu Chicaga se představil David Kämpf, do statistik se ale nezapsal.

Výsledky NHL:

Washington - Carolina 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Columbus - NY Islanders 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Montreal - Florida 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Ottawa - Buffalo 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Edmonton - Los Angeles 8:4 (5:1, 2:3, 1:0)

Arizona - Chicago 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Vancouver - Anaheim 4:5

hp TN.cz

• NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

18:05 20:05