Mrázek se vrátil do brány Caroliny! S čistým kontem vychytal vítězství

David Chmátal
5.4. 2021 7:37
NHL

Další kolo NHL je za námi. Z Čechů se blýskl obránce Filip Hronek, který Detroitu připravil historické vítězství. Mezi gólmany pak kraloval Petr Mrázek, který se do brány vrátil po zranění a Hurricanes hned vychytal výhru 1:0. Střeleckou formu předvedl Jakob Chychrun, který se prosadil hned třikrát.

Jako první na led vyjeli hráči Tampy a Detroitu. Hostující Red Wings kanonádou porazili vedoucí tým 5:1 a jednou přihrávkou k tomu dopomohl i český obránce Filip Hronek. Ten v závěru první třetiny asistoval Dylanu Larkinovi, který otevřel skore na 1:0. Detroit na ledě Tampy vyhrál poprvé od roku 2011.

Jednu asistenci si v zápase New Jersey proti Washingtonu
připsal také Pavel Zacha, který za bránou vybojoval puk pro Jespera Bratta, který snížil na 3:5. Za Ďábly se pak ještě jednou trefil Zajac, ale jednogólový náskok byl už nad jejich síly a Capitals vyhráli 5:4.

Carolina Hurricanes zvítězila těsně 1:0 nad Dallasem. Výrazně k tomu pomohl český gólman Petr Mrázek, který s 28 zásahy uhlídal čisté konto. 29letý odchovanec Vítkovic se do NHL vrátil po 31 utkáních a operaci palce, který si zranil 30. ledna právě proti Dallasu. Naopak David Rittich v dresu Calgary pustil čtyři góly a Toronto porazilo jeho tým 4:2.

Utkání Ducks s Arizonou se rozhodovalo až v prodloužení, kde znovu zářil hrdina zápasu Jakob Chychrun. Ten si připsal první hattrick v kariéře a tu nejdůležitější trefu si nechal až do samotného závěru, kdy napravil neproměněný nájezd svého spoluhráče a třetím gólem zajistil výhru Kojotů 3:2.