Zápasy NHL

Mrázek s Nečasem řídili výhru Caroliny, Simon má asistenci

Carolina Hurricanes
NHL

Gólman Petr Mrázek a útočník Martin Nečas byli ústředními postavami v zápase Caroliny proti New Jersey. Český brankář přispěl k výhře Hurricanes 35 zákroky a byl třetí hvězdou zápasu, jeho kolega Nečas pak zase zaznamenal dva body za gól a asistenci.

Pro brankáře Mrázka to byl vskutku velký den. Nejenže měl úspěšnost zákroků téměř 95%, ale několika důležitými zásahy otupil závěrečný tlak Devils, kteří tak nenavázali na předchozí výhru proti Detroitu. Rodák z Ostravy si navíc nadělil hezký dárek ke svým 28. narozeninám, které oslavil 14. února.

O mnoho mladší spoluhráč Martin Nečas tentokrát řádil ve třetí lajně se švýcarským útočníkem Ninem Niederreiterem, oba borci zaznamenali dva body. Chvíle jednadvacetiletého českého šikuly přišla hned ve čtvrté minutě zápasu, kdy Nečas poslal šikovnou přihrávku na obránce Fleuryho, jenž následně vyzval ke skórování právě švýcarského kolegu, a Carolina vedla 1:0.

Gólový příspěvek si pak rodák z Nového Města na Moravě nechal do třetí třetiny. Jednalo se o však o hodně zvláštní branku, kterou zvýšil na 4:1 pro Hurricanes. Martin Nečas sice šikovně tečoval puk před brankou, jenže následně si kotouč hodně zmateně srazil do vlastní brány obránce Severson.

Carolina tak mohla domácí výhru 5:2 a po zápase tak mohli hokejisté rozjet originální oslavy na vlastním ledě.

Dařilo se také Pittsburghu, kde řádil Sidney Crosby, ten se na vítězství Tučňáku 4:1 nad Montrealem podílel třemi asistencemi. Do statistik se zapsal také jeho spoluhráč z první lajny Dominik Simon, který měl také jednu přihrávku.