nova sport noc v nhl

Mrázek předčil slovenského soka, Krejčí, Voráček a Hudler bodovali

Petr Mrázek
Zdroj: NHL media

Pro české fanoušky atraktivní souboj mezi Philadelphií a Bostonem pro sebe získali hostující hokejisté. Z dalšího podařeného zápasu se raduje i Petr Mrázek, který pomohl k výhře Detroitu.

Bylo to už v šesté minutě, kdy se puk po dráze Krejčí – Spooner dostal k Bergeronovi a bostonský snajpr svou devatenáctou přesnou trefou v sezóně pokořil Neuvirtha v bráně Flyers. Když dokonce už svou dvacátou branku v probíhajícím ročníku vstřelil dvě a půl minuty před koncem první části Marchand, bylo to už 2:0 pro Boston.

Domácí však nehodlali dát hostům svou kůži lacino, což začali dokazovat v úvodu druhé dvacetiminutovky, kdy snížil Simmonds. Když pak tentýž hráč osm minut před třetí sirénou proměnil přesnou přihrávku Voráčka od modré ve vyrovnávací gól, bylo jasné, že diváky ve Wells Fargo Center čeká dramatický závěr. Pro domácí fanoušky však měl nakonec smutné vyvrcholení. Dvě minuty před koncem tečoval Chárovo nahození Connolly a Boston tak bral všechny body.

V New Yorku to byl československý gólmanský souboj. Klec domácích Islanders hájil Jaroslav Halák, naproti němu stál detroitský Petr Mrázek. Oba dva museli v první třetině lovit ze své sítě po jednom puku, ve druhém dějství se však více dařilo Čechu Mrázkovi i detroitským útočníkům a před poslední dvacetiminutovkou vedli Red Wings 3:1. Mrázek pak sice pět minut před koncem kapituloval podruhé, Glendening ale při power play pečetil vítězství Detroitu, k němuž český brankář přispěl sedmadvaceti zákroky.

Bodově se prosadil Jiří Hudler. Jeho přihrávka Colbornovi však v Dallasu znamenala jen snížení na konečných 2:1.

Philadelphia Flyers - Boston Bruins - 2:3

Branky a nahrávky: 24. Simmonds (Schenn, Gostisbehere), 53. Simmonds (Voráček, Zotto) – 6. Bergeron (Spooner, Krejčí), 18. Marchand (Chára, C. Miller), 59. Connolly (Chára, K. Miller)

New York Islanders - Detroit Red Wings - 2:4

Branky a nahrávky: 17. Nelson (Tavares), 56. Grabovskij (Martin, Strait) – 11. Richards (Dacjuk), 34. Abdelkader (Zetterberg, Larkin), 35. DeKeyser, 60. Glendening (Helm, Quincey)

Columbus Blue Jackets - Montreal Canadiens - 5:2

Branky a nahrávky: 15. Atkinson (Dubinsky, Jenner), 23. Atkinson (Dubinsky, Jenner), 50. Saad (Falk, Hartnell), 59. Saad (Wennberg), 60. Atkinson (Dubinsky, Jenner) – 11. Gallagher (Subban, Petry), 29. Subban (Markov, Gallagher)

New York Rangers - Buffalo Sabres - 6:3

Branky a nahrávky: 6. Miller (McIlrath, Brassard), 35. Stalberg (Hayes, Lindberg), 42. Brassard (Fast, Klein), 47. Miller (Fast, Brassard), 50. Zuccarello (Stepan, Brassard), 60. Brassard – 17. Gionta (Foligno, Bogosian), 45. Girgensons (Eichel, Moulson), 46. Girgensons (Eichel)

Dallas Stars - Calgary Flames - 2:1

Branky a nahrávky: 23. Benn (Ničuškin, Goligoski), 25. Spezza (Klingberg, Sharp) – 42. Colborne (Hudler, Engelland)

Minnesota Wild - Arizona Coyotes - 1:2 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 51. Coyle (Niederreiter, Koivu) – 59. Vermette, rozhodující nájezd Duclair