NHL Hokejová noc

Mrázek pomohl k bodu 29 zákroky, Voráček gólem. Skóroval i Vrána

Petr Mrázek
Zdroj: NHL media

Hned první zápas nočního programu NHL nabídl divákům gólové hody. Řeč je o utkání Tampy Bay a Philadelphie, ve kterém domácí zvítězili 7:6 po nájezdech. Gólman Petr Mrázek se o bod Flyers zasloužil 29 zákroky, útočník Jakub Voráček gólem a asistencí. Skóroval také Jakub Vrána z Washingtonu.

V Tampě začali lépe hosté, za které otevřel střeleckou listinu Nolan Patrick v přesilovce. Pak potrestal vyloučení soupeře i na domácí straně Steven Stamkos. Jakub Voráček ale stihl ještě během první třetiny vrátit vedení na stranu Philadelphie.

Za stavu 5:5 se šlo do prodloužení a pak až do samostatných nájezdů. V těch uspěli jen hráči Lightning, jmenovitě Point a Stamkos. První jmenovaný je tak autorem vítězné branky. Z Čechů se gólově v noci prosadil ještě Jakub Vrána z Washingtonu. Jeho zásah je zapsán pod výhrou 5:2 nad Torontem.

Jednu asistenci zaznamenal Dominik Simon z Pittsburghu, když se podílel na vyrovnávající brance Brassarda. Penguins nakonec vyhráli nad New Yorkem Islanders 3:2 v prodloužení.