NHL Hokejová noc

Mrázek pomohl Detroitu k bodu. Gól dal Voráček, Sobotka a Simon!

Jakub Voráček

Hokejová noc v NHL měla na programu celkem dvanáct zápasů. V nich bodovalo hned šest českých hráčů a v brankovišti byli dva čeští gólmani. Petr Mrázek znovu dostal od Detroitu důvěru a tentokrát mu pomohl k zisku jednoho bodu proti Philadelphii, za kterou se trefil Jakub Voráček. Na výhře Pittsburghu se podílel jednou brankou také Dominik Simon a St. Louis vyhrálo nad Ottawou 3:0, tady se jednou trefil Vladimír Sobotka.

Souboj českých brankářů v zápase Detroitu a Philadelphie se nekonal, Michal Neuvirth zůstal totiž na střídačce. To Petr Mrázek dostal od vedení domácího týmu po skvělých výkonech z posledních dnů opět důvěru. Připsal si 28 úspěšných zákroků, ale ty pomohly jen k zisku jednoho bodu. Flyers totiž vyhráli 3:2 v prodloužení a to i díky jedné brance a jedné asistenci Jakuba Voráčka. Rozhodl Travis Konecny.

Český útočník Dominik Simon opět figuroval v prvním útoku Pittsburghu a po boku Sidneyho Crosbyho se mu dařilo. Ve druhé třetině zápasu proti Caroline vyrovnal na 1:1 a poté začal obrat domácích. Penguins nakonec vyhráli 3:1.

Výhru slavilo také St. Louis, které porazilo Ottawu hladce 3:0. Skóre otevřel útočník Vladimír Sobotka, jeho český spoluhráč Dmitrij Jaškin ovšem nebodoval.

Do bodových statistik se zapsal také David Pastrňák z Bostonu jednou asistencí. Jeho tým vyhrál nad New Jersey 3:2. Za hosty jednou asistoval Pavel Zacha. Montreal zdolal Colorado 4:2 a tady měl jednu přihrávku Tomáš Plekanec. Za zmínku stojí také brankář Ondřej Pavelec. Ten v průběhu utkání mezi Anaheimem a Rangers střídal Henrika Lundqvista, který v první třetině třikrát inkasoval. Tři puky za svými zády ovšem lovil i kladenský odchovanec a tým z New Yorku prohrál 3:6.