potvrzeno je to škoda

Mrázek na MS nepřijede, další gólman z NHL je ale ve hře!

Petr Mrázek
Zdroj: NHL media

Už se o tom spekulovalo delší dobu, teď je to potvrzeno. Brankář Petr Mrázek sice zámořské NHL už s Detroitem v play off skončil, hokejovou reprezentaci na blížícím se mistrovství světa ale neposílí. Důvod? Nemá podepsanou smlouvu a nechce se mu riskovat.

Čtyřiadvacetiletý Mrázek pomohl Detroitu k postupu do play off, ovšem ani ostravský rodák nedokázal zabránit vyřazení hned v úvodním kole s Tampou. Má tedy po sezoně, nicméně možnost, že by posílil reprezentaci na světovém šampionátu v Ruku, definitivně padla.

Anketa

Je škoda, že Petr Mrázek neposílí reprezentaci na mistrovství světa?

Hlasovalo 217 lidí.

"Indicie, že nepřijede, jsme měli delší dobu. Minulý týden s ním mluvil Slávek Lener (manažer týmu Slavomír Lener) a potvrdilo se to. Nemá smlouvu na novou sezonu a nechce riskovat," prozradil trenér Vladimír Vůjtek ve Finsku, kde čeká jeho svěřence v sobotu přípravný duel proti domácím.


Zkušený kouč sice původně prohlašoval, že na brankáře z NHL nechce čekat, teď ale uznal, že Mrázek by byl pro tým velkou posilou. "Je to pro nás ztráta, samozřejmě. Dnes je to jeden z nejlepších gólmanů v NHL, je v ideálním věku. Hodně jsme s ním počítali, ale rozhodl se takhle," přiznal Vůjtek.

Petr Mrázek
Zdroj: NHL media Petr Mrázek


Mrázek sice padl, ale reprezentaci by jeden brankář ze zámoří mohl přeci jen posílit. Ve hře je totiž ještě Michal Neuvirth z Philadelphie, kterou dělí v sérii se silným Washingtonem jediný zápas od vyřazení. "Ještě jsme se s ním nespojili. Nechceme mu během play off volat. Uvidíme, jak to dopadne," vyčkává Vůjtek.Zatím to tedy vypadá, že národní tým do Ruska odcestuje s trojicí gólmanů z Evropy. O pozici jedničky by si to mělo rozdat Pavel Francouz z Čeljabinsku s Dominikem Furchem z Osmku, role trojky připadne plzeňskému Matěji Machovskému.

Michal Neuvirth
Zdroj: profimedia.cz Michal Neuvirth

 

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 00:45 02:50

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   02:50

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

Celý Program