nhl play off

Mrázek dostal od Bostonu šest gólů! Pastrňák s Krejčím bodovali

Petr Mrázek

Brankář Petr Mrázek vydržel celé utkání v brance Caroliny, s kterou podlehl v Bostonu 2:6 a ve finále Východní konference NHL prohrává jeho tým 0:2 na zápasy. Český gólman pustil šest branek v letošním play off už podruhé a v utkání kryl 19 střel. Na kanonádě hokejistů Bruins se podíleli David Pastrňák a David Krejčí shodně jednou asistencí.

Mrázek chytil v úvodu zápasu šanci Pastrňákovi, ale poté v rozmezí 16. až 24. minuty třikrát inkasoval. První gól šel navíc na jeho vrub, protože českému brankáři proklouzla mezi rukou a tělem střela Matta Grzelcyka z ostrého úhlu. Ještě v úvodní třetině zvýšil na 2:0 Jake DeBrusk, který v přesilové hře dorazil do branky Pastrňákovu střelu.

U třetího gólu byl Mrázek bezmocný. Přihrávka Marcuse Johanssona se odrazila od brusle bránícího Grega McKegga tak nešťastně, že před Connorem Cliftonem zívala prázdná branka. V závěru prostřední části se znovu prosadil Grzelcyk, první hvězda zápasu, když jeho bekhendový pokus z mezikruží zaplachtil až do branky.

Sestřih ze zápasu Boston - Carolina VIDEO:

Boston splnil i v závěrečném dějství velmi rychle normu dvou gólů za třetinu. Krejčí ve 42. minutě sice z dorážky netrefil odkrytou branku, ale David Backes zachytil jeho střelu a pohodlně skóroval. Z přečíslení dva na jednoho zvýšil vzápětí Danton Heinen už na hrozivých 6:0.

Carolina v závěrečných deseti minutách alespoň zkorigovala skóre. Nejdříve se tečí prosadil Justin Williams a po něm potrestal chybnou rozehrávku gólmana Tuukky Raska útočník Teuvo Teräväinen, který poslal puk do prázdné branky.