nova sport noc v nhl

Mrázek dlouho zářil, po jeho chybě ale Detroit v play-off končí

Petr Mrázek
Zdroj: NHL media

Osmapadesát minut držel Petr Mrázek hokejisty Detroitu ve hře u udržení v sérii proti Tampě, pak ale zaváhal při rozehrávce a Killorn jediným gólem pátého zápasu posunul Lightning do semifiinále Východní konference, které si tak zahrají i Ondřej Palát s Andrejem Šustrem.

Pochytal třiadvacet střel soupeře, stal se druhou hvězdou utkání, nakonec ale Petr Mrázek odjížděl z ledu v Amalie Areně se sklopenou hlavou. Stejně jako všichni jeho detroitští spoluhráči, kteří byli tentokrát v útoku proti gólmanu Bishopovi bezmocní.

O osudu série totiž kromě nuly na kontě detroitského útoku rozhodla situace z devětapadesáté minuty, kdy český gólman za brankou špatně rozehrál, k puku se dostal Callahan a ještě, než se Mrázek stihl vrátit do klece, Killorn pohotově zakončil. Tampa Bay tak vyhrála sérii celkově 4:1 na zápasy a raduje se z postupu do semifinále Východní konference.

Jediná porážka dělí od konce v letošním play-off newyorské Rangers. Místo aby v domácím utkání zabojovali o vyrovnávací bod, totálně totiž propadli. V dresu Tučňáků zářil především Jevgenij Malkin, který měl prsty ve čtyřech brankách. Pittsburgh vyhrál v Madison Square Garden vysoko 0:5 a v sérii vede už 1:3.

Po čtyřech zápasech nerozhodně je to mezi Nashvillem a Anaheimem. Kačeři ve městě country muziky vyhráli 4:1 a srovnali sérii na 2:2.

Hokejovému hrobníkovi z lopaty unikli obhájci Stanley Cupu z Chicaga. V St. Louis čelili přímé hrozbě vyřazení hned v prvním kole a diváci zde čekali na gól až do poloviny zápasu. Skóre otevřel Marián Hossa, ale vzápětí srovnal Schwarz. Na branky plodnou desetiminutovku zakončili Anisimov a v posledních desetinách sekundy druhého dějství Panarin.

Blackhawks vedli 3:1 a zdálo se, že si vyslouží prodloužení série. Bluesmani ale dokázali v poslední dvacetiminutovce srovnat a šlo se do prodloužení. V tom prvním rozhodnutí nepadlo, až v 84. minutě Patrick Kane rozhodl o tom, že série ještě nekončí a bude se stěhovat do Chicaga.

• 18:55 20:40

Házená: TSV Hannover-Burgdorf - TBV Lemgo Lippe