Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

UFC Noc bojů

Mousasi i Bader v odvetách úřadovali! Dvojitý galavečer nabídl velkou podívanou

Artem Lobov a Conor McGregor
Zdroj: facebook

Ještě nyní fanoušci UFC dospávají sobotní program s desítkou zápasů. Belfast i Sao Paulo se opravdu blýskly a místní atmosféra byla i přes obrazovky hmatatelná. I přesto, že ne všichni domácí favorité odešli z oktagonu vítězně, tak samotné výkony mnohdy zvedly diváky ze sedaček.

 Druhou návštěvu v Belfastu odstartoval týmový kolega Conora McGregora, Artem Lobov. V zápase proti Ishirovi se předvedl doposud nejlépe a ihned po závěrečném gongu, tak za ním doskočil samotný McGregor, aby svému kolegovi poblahopřál. Dojemný moment ukázal McGregora i v jiné roli, ve které ho řada fanoušků ani nezná, tedy člověka pevně stojícím za celým svým týmem.

 


Kromě úspěšného debutu Alexandra Volkova ve vyrovnané bitvě, si také cenné vítězství odnesl Stevie Ray. Narychlo zaskakující náhrada pro Rosse Pearsona se ukázala více než adekvátní a zkušeného veterána řádně potrápila. Poté již přišla řada na hlavní duel, tedy na odvetu mezi Mousasim a Hallem. Mousasi chtěl světu ukázat, že první zápas byla náhoda, když ho soupeř z Jamajky nachytal kopem z otočky. Od první minuty se tak Nizozemec naprosto koncentroval na každý pohyb, což přineslo koncem prvního kola své ovoce. Mousasi tak Halla dokázal sundat na zem, kde jiý následná vlna úderů znamenala rychlý konec.

 


Mousasi tak v Belfastu obhájil svoji roli velkého favorita a touží po možnosti bojovat o titul. Čtyři vyhrané zápasy v řadě v roce 2016 k tomu dělají silný argument. Podobný úspěch by rád dokázali i mladí talenti, kteří byli k viděni na galavečeru v Sao Paulu. Domácí publikum rozhodně potěšil výkon brazilské vycházející hvězdy, Thomase Almeidy. Po první porážce v kariéře si spravil chuť na neporaženém Moralesovi. Nutnou výhru si zajistila i světová dvojka ve slámové váze Claudia Gadelha i přes kontroverzní kop do hlavy soupeřky.

 


Naopak domácí publikum utichlo po prohře Warleyho Alvese s Kamaru Usmanem. Stejný pocit pak přišel i při duelu Thalese Leitese s Polákem Jotkem. Mladý Jotko dokázal porazit světovou jedenáctku a zapsal si tento večer nejcennější výhru v jeho kariéře. Zlatý hřeb obstarala odveta Ryana Badera s Rogeriem Noguierou. Bader byl před zápasem velkým favoritem a ke smůle všech Brazilců tuto roli velmi dominantně obhájil. Svého soupeře naprosto silově přejel a již po druhé tak porazil legendu jménem Rogerio Nogueira.

 

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:10 15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   16:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Cyklomagazín (4)

   17:15

   Házená: Bergischer HC - THW Kiel

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Manchester United - FC Astana

   14:45

   KITE LIFE (5)

   15:00

   Kart Grand Prix Le Mans

   15:25

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   16:40

   Cyklomagazín (4)

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program